• Naujienlaiškis
 • 2018 kovo 22 d. Vilniaus dailės akademijos pilnutėlėje Konferencijų salėje įvyko mados dizaino instituto POLIMODA Florencijoje atstovo Niccolo Sbaraglia paskaita „Mados verslo ateitis: nuo dizaino iki tarptautinės sėkmės. Tavo kelias verslumo link! Kas lemia sėkmę mados pasaulyje?“

  Šis Kostiumo dizaino katedros ir POLIMODOS organizuotas renginys, tai – edukaciniai mainai, tarptautinė patirtis, pripažintų ekspertų patarimai ir praktinės žinios, kurios ateityje gali lemti jaunųjų dizainerių profesinę sėkmę. Lektorius pasidalino verslo žiniomis, kas yra mados komunikacija, kas yra prekinis ženklas, kaip žinomą teoriją. paversti sėkminga karjera. Kaip atrasti savo nišą ir kokia yra tarptautinė patirtis, leisianti pasiekti aukščiausių rezultatų Lietuvos prekiniams ženklams? Pasidalino ir idėjomis kaip pasisemti naujausių žinių apie pasaulinę mados industriją, o taip pat kaip atrasti savo vietą rinkoje, kaip vystyti mados verslą ir kas lemia asmeninę bei prekinio ženklo sėkmę. Jam talkino ir savo karjeros patirtimi dalinosi Lietuvos mados industrijos ekspertė, ,,Vyrų mados savaitės’’ organizatorė Marija Palaikytė. Jos pranešimas „Sėkmė mados industrijoje: nuo idėjos iki (ne)realių vizijų įgyvendinimo“ įkvėpė jaunuosius dizainerius siekti užsibrėžto tikslo.

  Bendradarbiaujant su L’Officiel mados akademija mūsų studentai  ir dėstytojai jau turėjo galimybę klausytis šios mokyklos atstovų Paolos Russo ir Vittorio Bini paskaitų apie mados verslo subtilybes, produkto kelią iki vartotojo bei  tendencijų numatymo teorijas. Tikimės ir toliau sėkmingai plėtoti ryšius su POLIMODA – tai tarptautinis prestižinis institutas, kuris jau antrus metus iš eilės yra paskelbiamas pačia geriausia mados aukštąja mokykla Italijoje ir penktąja pasaulio reitinge.

  Džiaugiamės užsimezgusia partneryste, lygiuojamės ir mokomės iš geriausių!

  Niccolo Sbaraglia – POLIMODA dėstytojas, prabangos sektoriaus mados industrijoje ekspertas, besispecializuojantis prekinių ženklų komunikacijoje bei verslo vystymo ekonomikoje. Prieš tampant POLIMODA dėstytoju, aštuonerius metus Niujorke vystė net du savo mados prekinius ženklus „PLUMA“ ir „T-project“. Prekiniam ženklui „PLUMA“ vadovauja iki šiol. Tai ypatingo tarptautinio lygio pripažinimo sulaukęs prabangos aksesuarų prekinis ženklas, kurio klienčių sąraše tokios žvaigždės kaip: Rihanna, Jennifer Lopez, Julia Roberts, Katy Perry, Sharon Stone ir Gwyneth Paltrow. PLUMA papuošalai puošė viršelių herojus įtakingiausiems mados žurnalams: Vogue Italia, People Magazine, Marie Claire, GQ, Bullet ir the Untitled. Niccolo Sbaraglia savo karjeroje taip pat bendradarbiavo su tokiais mados industrijos vardais kaip Jason Wu bei Swarovski. Gimęs ir užaugęs Florencijoje, kuri laikoma itališkojo meno ir mados sostine, Niccolo tiki, jog būtent meno ir mados galia gali sujungti pasaulį bendram kultūrų dialogui.

  Marija Palaikytė – mados tendencijų prognozuotoja, „Vyrų Mados Savaitės“ organizatorė, radijo laidos „Mados misija su Marija Palaikyte“ bei straipsnių įvairiems Lietuvos leidiniams, tokiems kaip L’Officiel, 15min.lt, delfi.lt, zmones.lt  ir tt autorė. Nuo pat karjeros pradžios vysčiusi naują požiūrį į mados fenomeną plačiąja prasme, ji sėkmingai įgyvendina Lietuvoje atitikmens neturinčius projektus ir jau penkis metus dirba tiek akademinėje, tiek komercinėje srityse. Marija tiki, kad svajonės negali turėti ribų – tikslai taip pat. Svarbiausia yra aistra gyvenimui, drąsa svajoti, globalus matymas ir nuolatinės investicijos į tarptautinio lygio patirtį bei naujausias žinias.

  Kostiumo dizaino katedra
  prof.Jolanta Talaikytė