• Naujienlaiškis
 •  

  Monetos reverse yra spindulys, kuris apšviečia 2020-uosius ir tie metai tampa pagrindiniu veikėju monetoje. Aš juos užkeliu ant scenos, padarau pagrindiniu personažu. Norėjau, kad moneta turėtų reikšmę kiekvienam, nesvarbu, kuo žmogus užsiimtų gyvenime.

  Doc. Marija Marcelionytė-Paliukė

   VDA Senato pirmininkė, Vilniaus fakulteto Grafikos katedros vedėja ir dėstytoja doc. Marija Marcelionytė-Paliukė sukūrė kolekcinę Vilties monetą (5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio), kuri į apyvartą paleidžiama liepos 1 d.

  Monetos reverse – šviesos spinduliu apšviesti 2020-ieji metai, pagrindinis Vilties monetos simbolis. Nuo metų skaitmenų krintantis šešėlis suformuoja tarptautinį nelaimės signalą SOS (angl. save our souls, liet. gelbėkite mūsų sielas): žmonija gali ir turi stabtelėti, susitelkti ir priimti ateitį kuriančius sprendimus dabar. Mistinė scenografinė reverso kompozicija liudija patiriamą nušvitimą, kuris įvyksta, kai mažiausiai jo lauki, kai, rodos, vilties nebėra. Taip pat užrašas „Lietuva“ ir nominalas 5 €.

  Minimalistiniame monetos averse vaizduojama matavimų prietaiso rodyklė, pasiekusi pavojingą ribą. Tai susidūrimo su sava egzistencija kompozicija, kai prieš žengdamas kitą, galbūt lemiamą žingsnį žmogus ima abejoti kasdienos pasirinkimų prasmingumu nuolatinio skubėjimo būvyje.  Monetos averse taip pat įspaustas monetų gamintojos UAB Lietuvos monetų kalyklos logotipas. 

  Penkių eurų Vilties monetos briaunoje iškaldinti žodžiai lotynų ir lietuvių kalbomis „Post tenebras spero lucem“ – „Po tamsybių viliuosi šviesos“.

  Nominalas: 1,50 euro
  Metalas Cu/Ni lydinys
  Skersmuo: 27,50 mm
  Masė (svoris): 11,10 g
  Monetos paviršiaus kokybė: „unc“

  Nominalas: 5 eurai
  Metalas: sidabras Ag 925
  Skersmuo: 28,70 mm
  Masė (svoris): 12,44 g
  Monetos paviršiaus kokybė: „proof“

   

  Vilties moneta yra simbolis, įrodantis, kad mes galime išgyventi sunkumus, kad ir tamsiausiu metu ateiname į pagalbą, susitelkiame ir dirbame vieni kitų labui. Kartu ši moneta yra ir galimybė pagerbti kiekvieną, prisidėjusį suvaldant pandemiją, – pradedant medikais ir baigiant kiekvienu Lietuvos žmogumi – sąžiningai besilaikiusį visų rekomendacijų, dirbusį, mokiusį namuose vaikus, palaikiusį artimuosius.

  Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Asta Kuniyoshi

  Vilties monetos lankstinukas
  Vilties monetą pristatantis video