Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė „Sports at Home“, 2020-2021

12-osios šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius“ atidarymo ceremonijoje apdovanotos geriausios galerijos, iškiliausi menininkai ir kūriniai. Šiame sąraše - puikuojasi ir Vilniaus dailės akademijos (VDA) galerijos ir menininkai. Sveikiname!
 

„ArtVilnius’21“ pasiekė brandą – surinkti įdomūs menininkai, stipriai patobulėjo darbų eksponavimo kokybė, nagrinėjamos aktualios temos, iš kurių galima susidaryti ir meninių, ir socialinių, ir netgi politinių aktualijų žemėlapį. Mugėje paliečiamos ir pasaulyje gana naujos – kriptomeno NFT – tendencijos. Visa tai reiškia, kad šiuolaikinio meno mugė laiko padėjusi ranką ant pulso.

Vertinimo komisijos pirmininkė, nepriklausoma parodų kuratorė Laima Kreivytė

7-ių geriausių galerijų sąraše - VDA galerijos „Artifex“ ir „Titanikas“

VDA tekstilės galerija „Artifex“, pažymėta už netikėtą meninį bendradarbiavimą ir konceptualų medžiagos panaudojimą. Pasitelkdamos neribotą kūrybiškumą ir žaliąsias technologijas menininkės Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė (Vilniaus fakulteto tekstilės meno ir dizaino katedros docentė) ir Rūta Šipalytė karantino pokyčius transformavo į meno kūrinius ir artefaktus. Konceptualaus proceso dėka atsirado optimizmo nestokojanti ir naują kryptį vystanti #sportathome kolekcija.

VDA parodų salės „Titanikas“ pastebėtos už Vilniaus fakulteto Skulptūros katedros profesoriaus dr. Žygimanto Augustino ekspozicijos kokybę ir vientisumą, įtaigų meninio tyrimo plėtojimą.

Geriausiu jaunuoju „ArtVilnius'2021“ menininku išrinktas tarpdisciplininio meno kūrėjas, VDA pirmo kurso skulptūros studijų programos magistrantas Denisas Kolomyckis – komisija jį įvertino ir apdovanojo už drąsią asmeniškumo ir politiškumo manifestaciją. Menininko kūrinį pristatė VDA parodų erdvės „5 malūnai“. Geriausiam jaunajam menininkui įteikta „ArtVilnius’21“ mecenato – advokatų kontoros „Cobalt“ premija.
 

Laimėtą premiją labai vertinu, tai lyg tam tikras įgalinimas kurti toliau. Jauniesiems menininkams nėra lengva jų kūrybinio kelio pradžioje, tačiau aš visiems menininkams palinkėčiau kurti ir nesustoti kurti, tiksliai nusistatyti savo prioritetą dėl kurio gyveni – t.y kūrybos. Savo laimėjimą ir ketinu panaudoti kūrybai bei pasidalinti su tais, kam to labiausiai reikia.

D. Kolomyckis

„ArtVilnius'2021“ komisija: nepriklausomo kuratorė, VDA dėstytoja Laima Kreivytė (pirmininkė), šiuolaikinio meno muziejaus Krokuvoje kuratorė Monika Kozioł, menotyrininkas, kritikas, fotografas Virginijus Kinčinaitis, šiuolaikinio meno kuratorė Neringa Bumblienė ir menotyrininkė, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos pirmininkė Danutė Gambickaitė.


Lrt.lt: Geriausias „ArtVilnius‘21“ jaunasis menininkas: skelbia manifestus už žmogaus teises ir kovoja prieš socialinę nelygybę

„ArtVilnius'21“ organizatorių nuotraukos