• Naujienlaiškis
 • Vilniaus dailės akademijos Vilniaus fakultete viešės garso menininkas, kompozitorius ir tyrėjas - Rune Søchting. 

  Svečias skaitys dvi paskaitas:

  Lapkričio 28 d. 14 val. - „A Noisy Secret”
  Triukšmas vaidino svarbų vaidmenį XX ir XXI a. meno ir muzikos istorijoje. Šis fenomenas dažnai buvo įvardijamas kaip kažkas kito – kaip materialus pamatas ryškesnei figūrai, kaip nepageidaujama signalo perdavimo dalis ar kaip tam tikras trukdis. Remiantis filosofinėmis perspektyvomis, tarp jų prancūzų filosofo Michel Serres, triukšmas aptinkamas ne tik žmogaus patirties sferoje, bet yra vienas pagrindinių visų procesų ir pasirodančių reiškinių aspektų. Paskaitoje šis platesnis triukšmo supratimas pritaikomas norint išskleisti kaip triukšmas gali būti pasitelkiamas išryškinti dinaminį meno kūrinių aspektą.       

  Lapkričio 29 d. 13 val. - „Sound - Invisibility”
  Paskaitoje kalbama apie garsą kaip reliatyvų reiškinį ir kaip konkrečiai vietai skirtą įvykį. Garso erdvinės savybės meninėje praktikoje nagrinėjamos atsispiriant nuo dviejų teiginių apie girdimą sritį:
  1. Garsas, kaip jutiminis reiškinys, turi ypatingą erdvinę logiką, leidžiančią klausytojui užmegzti ryšį su savo aplinka anapus matomo spektro.
  2. Garso buvimas nustato santykinę tvarką, kuri lemia, kaip mes orientuojamės situacijoje. 
  Paskaitoje šie du teiginiai pasitelkiami kaip koordinatės padedančios orientuotis galimose garsą įtraukiančiose meno praktikose ir apžvelgiant svarbius pavyzdžius iš meno istorijos.

  Rune Søchting įgijo daktaro laipsnį Kopenhagos universiteto ir Danijos karališkosios dailės akademijos vizualiųjų menų mokyklose. Savo kūrybinėje praktikoje jis gilinasi į estetinės patirties aplinkybių vaidmenį ir jų socialines bei politines pasekmes. Rune Søchting dalyvauja projektuose, kuriuose šie klausimai nagrinėjami tiek praktiškai, tiek teoriškai. Jo meninėje praktikoje susikerta muzikinė kompozicija, jos atlikimas ir instaliacija. Menininkas yra surengęs nemažai kuratorinių projektų ir publikavęs straipsnių apie garso ir vaizduojamąjį meną.          

  Studentai, norintys pristatyti savo meninę veiklą, registruokitės užpildydami registracijos formą.

  Paskaitos vyks VDA Vilniaus fakultete, 102 aud., Malūnų g. 3 (C1 pastatas).

  Renginys vyksta anglų kalba.
  Moderatorius prof. Henrik B. Andersen.