Italijoje vykusioje “Where am I?” parodoje - VDA Fotografijos, animacijos ir medijų meno katedros studentai ir absolventai

Lapkričio 24 dieną Fermignano (Italija) atidaryta Urbino menų akademijos projekto “Surpize V” organizuojama paroda “Where am I?”. Ieškoti atsakymo į klausimą kartu su studentais iš Urbino, Estijos bei Latvijos dailės akademijų buvo pakviesta ir Vilniaus dailės akademija, kuriai atstovavo Fotografijos, animacijos ir medijų meno katedros studentai bei absolventai.

Vilniaus dailės akademijos FAMM studentų ir absolventų darbų kolekcija, surinkta Gailės Cijūnaitytės, buvo sudaryta iš fotografijos, medijų, animacijos, instaliacijų, meninių vaizdo įrašų ir atlikimo meno. Kūriniais buvo gilinamasi į žmogaus egzistencijos sudėtingumą, tyrinėjant modernų chaosą technologijų apsuptyje, netikrumą ir paradoksalius ar skausmingus kasdienių iššūkių aspektus. 

Kiekvienas parodoje dalyvavęs kūrinys siūlė unikalią perspektyvą, kviečiančią permąstyti neryškias ribas tarp fizinio ir virtualaus pasaulio, politikos, tapatybės ir kūno. VDA Fotografijos, animacijos ir medijų meno katedros kūriniai parodoje neliko nepastebėti – projekto “Suprize V” žiūri įvertino Margaritos Valionytės darbą “4408 naujų žinučių (komentaras: vieną dieną nebuvau atsidariusi Telegram’o)”, kaip labiausiai nustebinusį Baltijos dailės akademijų kūrinį ir skyrė pagrindinį prizą. 

Žiuri komentaras: „Vilniaus dailės akademijos studentė, menininkė Margarita Valionytė svarsto socialinių tinklų, ypač „Telegram“ naudojimą, kurie konfliktų ir socialinės įtampos akivaizdoje dažnai tampa vienintele priemone, galinčia perduoti oficialios komunikacijos nepasaldintus vaizdus ir naujienas. Vaizdo įrašas buvo sukurtas naudojant technologijas, kurios daro jį ypač hipnotizuojančiu ir emblemiškai atspindi penktojo „Surprize V“ leidimo temą „Where am I?”“.

Parodoje dalyvavo VDA studentai ir absolventai: Gailė Cijūnaitytė, Vitalij Červiakov, Rokas Gelžinis, Nidas Kaniušas, Aistis Kavaliauskas, Saulė Miežytė, Marija Stanulytė, Margarita Valionytė, Kornelijus Zaleckas.

Finansavo: Vilniaus Dailės Akademija, Urbino dailės akademija.

Fotografijos: Manuele Pio Serrani.