• Naujienlaiškis
 • Vasario 27 d. menininkė dėstanti Islandijos meno universitete - Bryndís Snæbjörnsdóttir viešės Vilniaus dailės akademijoje (VDA) ir skaitys paskaitą „The work of Bryndís Snæbjörnsdóttir and Mark Wilson“. 

  Bryndís Snæbjörnsdóttir pristatys bendrą kūrybinę praktiką su Mark Wilson. 20 metų trunkanti bendra interdisciplininė praktika remiasi tyrimais gilinantis į istorines, kultūrines ir ekologines problemas susijusias su žmonėmis ir kitomis rūšimis. Menininkai dažnai konsultuojasi su ekspertais, profesionalais ir mėgėjais, siekdami įveikti kultūrinius apribojimus ir gilintis į žmonių elgesį ekologijos, rūšių nykimo ir konservacijos atžvilgiu. Nors jų veikla koncentruota Šiauriniuose regionuose, bendri projektai ir kūriniai buvo užsakyti ir eksponuoti tarptautiniuose renginiuose, pristatyti konferencijose, jų kūrybinė praktika plačiai aptariama įvairių disciplinų publikacijose. 2019-ais metais menininkams buvo suteikta dotacija iš Islandijos tyrimų fondo (Rannís) projektui Visitations: polar bears out of place įgyvendinti. Bendra kūrybinė praktika pristatoma instaliacijomis, pasitelkiant įvairias medijas, kaip kad fotografija, video, tekstas, piešinys, objektas ir garsas.

  Bryndís Snæbjörnsdóttir dėsto Islandijos meno universitete, Mark Wilson dėsto meno institute Kambrijos universitete Jungtinėje Karalystėje.

  Paskaita vyks vasario 27 d., 15 val. 102 aud., VDA, Malūnų g. 3, Vilnius, (C1 pastatas).

  Studentų pristatymai ir diskusija vasario 27 d. 16.30 val. 102 aud., VDA Malūnų g. 3, Vilnius, (C1 pastatas).

  Studentai, norėdami pristatyti savo meninę veiklą registruokitės užpildydami registracijos formą.

  Renginys vyksta anglų kalba.
  Moderatorius prof. Henrik B. Andersen.