• Naujienlaiškis
 • Atidarymas: Spalio 2 d., 18 val

  Paroda veiks iki Spalio 21


  Roko Dovydėno instaliacijos  „Plėviakojis vs Lauhan II dalis“ kurimas buvo inspiruotas Europoje paplitusios porceliano imitavimo tradicijos. Naudotas vietinis molis ir stengtasi jį paversti išoriškai panašiu į kinišką porcelianą. Šis pasirinkimas buvo svarbus žingsnis, išlaikant vaizdo ir turinio, formos ir technologijos vienybę.

  Kaip teigia pats menininkas: „Kurdamas instaliaciją, laisvai interpretavau istorinius įvykius ir siužetus. Plėviakojis vs Lauhan“ yra mano sukurta istorija. Kaip dažnoje istorijoje, čia veikia herojus ir anti herojus. Sekdamas rytų legendomis ir pasakomis, sąmoningai nekūriau „gerojo“ herojaus. Veikiau visą istoriją stengiausi pamerkti į sutemas, kuriose išsitrina gėrio ir blogio supratimas.“

  Pati instaliacija susideda iš žiestų, pieštuku dekoruotų vazų. Per padirbto kiniško perceliano vazas R. Dovydėnas pasakoja istoriją, kurią konstruoja iš įvairių piešinių detalių ir tekstų nuotrupų. Dalis piešinių yra inspiruoti bendradarbiavimo su Vilniaus Universiteto Herbariumu.

  Visoje šioje instaliacijoje yra svarbus judėjimo ratu, istorijos kilpos elementas. Indai kuriami ant žiedimo staklių, besisukančių ratu. Taip pat piešinys kuriamas taip, kad jį galima perskaityti tik pačiam judant ar judinant vazą ratu. Taip pat labai svarbūs istoriškumo, savo vietinės tapatybės paieška, naudojant tarsi svetimas medžiagas ir tarsi vietines idėjas.

  Taip tirdamas keramikos istoriją meninikas pateikia individualizuotą keramikos meno supratimą, įvairių laikotarpių saitų interpretacijas ir galimų tarpusavio įtakų analizę, kuriose per asmeninę kūrybinę patirtį analizuojami pasirinkti istoriniai naratyvai, keliami klausimai ir ieškoma galimų atsakymų.


  Rokas Dovydėnas yra tarpdisciplininis menininkas, gyvenantis ir kuriantis Vilniuje, Lietuvoje. Nuo 1994 metų dalyvauja parodose ir nuo 1999 metų kuruoja jas. Šiuo metu dirba Lietuvos Edukologijos Universitete ir studijuoja Vilniaus Dailės Akademijoje, Dizaino doktorantūroje, kur tiria pasikartojimą, tiražavimą ir falsifikavimą mene.