Šarūno Baltrukonio ir Manto Valentukonio parodų atidarymas

Jaunų tapytojų duetas kreipia meninius žvilgsnius į tapybos daugiasluoksniškumo ir vaizdų skaitmenizavimo klausimą bei kviečia šių dviejų ,,realybių“ susidūrimą matyti ne vien kaip opozicinius reiškinius, bet ir kaip vienas kitą papildančius, perkuriančius kontekstus. Parodos pavadinimas „Texture pack“ – tai terminas, kompiuterinėje kalboje reiškiantis galimus skaitmeninių tekstūrų papildymus, o paroda - tai lyg vienalytis potėpių ir pikselių, daiktų ir kūno segmentų mišinys.

Šarūnas Baltrukonis (2021 m. VDA Kauno fakulteto tapybos katedros bakalauras) dažniausiai kuria aliejiniais dažais ant drobės ir kaip pats sako, kūrinį sprendžia lyg ,,abstraktų dėmių, spalvų ir objektų kompozicinį uždavinį“. Taip pat pasitelkdamas ir mišrią techniką jis fiksuoja savo patirtis ir išlikusių vaizdinių epizodus, netikėtų rakursų vaizdinius. Šarūno kūrybos asmeniškumas ir skaitmeną menantis komponavimas susisieja su Manto Valentukonio (VDA Kauno fakulteto tapybos katedros studentas) kūriniais. Pastarasis menininkas pasinaudodamas tiek fizinėmis, tiek virtualiomis meno medijomis fiksuoja savo kūną ir jį supančią aplinką, kuria suskaitmeninto vaizdo iliuziją per atpažįstamus šachmatinius fonus ir sistemų strigimą menančius vaizdų išsiliejimus.

Tapybiniai ir skaitmeniniai paviršiai parodoje „Texture Pack“ (kuruoja IRGI galerijos komanda) menininkų interpretuojami kaip susijusios, tačiau skirtingą vaizdo suvokimą medijuojančios terpės, todėl ir projektas pilnesniam jo pristatymui eksponuojamas dvejose skirtingose erdvėse. Virtualioje IRGI galerijoje atsiskleidžia skaitmeninio vaizdo ypatumai ir galimybė parodoje veikti kaip aktyviam žaidimo veikėjui-kūrinio bendraautoriui. VDA „Kreatoriumo“ parodinėse erdvėse galima kiekvieną kūrinį pamatyti atskirai ir stebėti jo santykį ne tik su skaitmenizuotomis, bet ir su natūraliomis, nenudailintų patalpų faktūromis.

Parodų atidarymas įvyks gruodžio 10 d. 18 val.
VDA parodinėse erdvėse „Kreatoriumas“
(Maironio g. 6, II vidinis kiemas, šalia keramikos dirbtuvių).
Parodą gyvai bus galima apžiūrėti iki sausio 3 d.,
o virtualią parodą IRGI galerijoje (www.irgigalerija.lt)
galima bus patirti iki sausio 16 d.