VDA Klaipėdos fakulteto Grafinio dizaino studentų darbų paroda „Knyga be pavadinimo“ tai - jau antrą kartą Klaipėdoje vykstančio Knygos meno festivalio dalis. VDA Klaipėdos fakultetas festivalyje dalyvauja pirmą kartą ir su džiaugsmu pristato studentų ir dėstytojų darbų parodą. Šioje parodoje bus galima išvysti platų spektrą kūrinių knygos ir rašto meno temomis: nuo knygos, kaip meno objekto, kaligrafijos meno iki šiuolaikinių moderniųjų technologijų pagalba sukurtų knygų. 

Parodą „Knyga be pavadinimo“ būtų galima suskirstyti į tris dalis:

- Pirmoji parodos dalis - studentų kaligrafijos meno darbai. Šia parodos dalimi lankytojams norima priminti apie tai, jog knyga yra ne vien popierius ir jame atspausdintas tekstas ar raštas. Emociją galima perduoti ne tik tekstu, bet ir grafika. Tai rodo studentų sukurti kaligrafijos meno darbai, kuriuose tekstas nėra svarbiausia kūrinio dalis. Knygos esme tampa meninė teksto išraiška ir priemonės, kuriomis ji yra sukurta. 

- Antroji parodos dalis - kaligrafijos knygutės ir knygų, kaip meno objektų, interpretacijos. Grafinio dizaino studijų programos studentai ne tik pristato savo kurtas kaligrafijos knygutes, kuriose ne tik vaizdžiai įprasminami įvairūs tekstai ir eilėraščiai, bet ir interpretuojama knyga, kaip tam tikras meninis objektas - kur knyga, kaip savarankiškas ir nepriklausomas vienetas, gali būti laikoma meno kūriniu. 

- Trečioji parodos dalis - dvi interaktyvios knygos, prie kurių kūrimo prisidėjo ir VDA Klaipėdos fakulteto dėstytoja, tapytoja doc. Irma Leščinskaitė. Vienoje knygoje panaudotas šiuo metu pasaulyje itin išpopuliarėjęs dirbtinis intelektas, o kitoje - modernios bei interaktyvios technologijos, leidžiančios knygą ne tik vartyti ir skaityti, bet ir naudojantis išmaniuoju telefonu ją apžiūrėti erdvėje, paklausyti pasakojimų ir peržiūrėti įvairius video failus. 

Parodos kuratorius: VDA Klaipėdos fakulteto Grafinio dizaino studijų programos vadovas lekt. Martynas Lapas.

Paroda veiks iki š.m. lapkričio 12 d. adresu Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda (KKKC Parodų rūmai).