• Naujienlaiškis
 • Tapytojas, VDA Klaipėdos fakulteto lektorius Simas Žaltauskas dalyvavo tarptautiniame Klaipėdos Violončelės festivalyje - konkurse, kur, skambant muzikai, tapė 2 x 2 m dydžio paveikslus. Pasirodymai vyko:

  Gegužės 6 d., pirmadienį, 17.00 val. Viešbutyje „Euterpė“ 
  Gegužės 7 d., antradienį, 19.00 val. Klaipėdos dramos teatro fojė
  Gegužės 8 d., trečiadienį, 19.00 val., Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
  Gegužės 9 d., ketvirtadienį, 17.00 val., Klaipėdos kultūrų komunikcijų centro parodų rūmuose
  Gegužės 10 d., penktadienį, 21.30 val., „Švyturio“ BHouse
  Gegužės 11 d., šeštadienį, 11.00 val. Klaipėdos sename turguje.

  Vizualiųjų menų sintezė su muzikos garsais sukūrė spalvingus paveikslus, kurių formatai atspindi didingos muzikos, violončelės jautrias virpesių bangas, kurios nuvilnija į kiekvieno širdį. Violončelės festivalis kartu su tapyba leido atsiskleisti Klaipėdos pavasariui su daugiau spalvų mūsų sąmonėje, mūsų sielose, leido daugiau šypsotis ir klausytis keturių stygų giesmės iš įvairių Klaipėdos kultūros bastionų. Tapybos ir muzikos simbioze galime sulyginti su gamta. Gamtos grožis jos skleidžiami pavasario garsai paukščių giesmės, žydintys kaštonai savo formomis, obelų balti žiedai, sakurų rožiniai žiedlapiai krentantys ant trapios dar nesubrendusios žalsvos žolės. Viskas vienu metu į vieną savaitę sutilpo, tarsi indas į kurį meno kūrėjai galėjo supilti, atiduoti savo duoklę. 

  Tapybos darbais dailininkas nori dalintis grožiu, spalvomis, gamtos ekspresija jos trykštančia energija. 

  Muzikos vedamas potėpis brėžia gilų suvokimą apie dailės ir muzikos pasaulių gelmę. Pasinerti ir plaukti į neaprėpiamus muzikos garsų ir spalvų vandenynus yra mums Dievo dovana, kuria mes turime dalintis. 

  Šios tapymo sesijos metu sukurtus darbus Simas Žaltauskas kviečia pamatyti parodoje „Muzika ir tapyba“, eksponuojamoje Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36, Klaipėda) iki liepos mėn.