• Naujienlaiškis
 • Lapkričio 27-29 d. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete (Daržų g. 18) vyks dviejų Bukarešto nacionalinio meno universiteto (Rumunija) lektorių Dr. Adrian Guta ir Dr. Vlad Bedros paskaitos.


  Dr. Adrian Guta yra meno istorikas ir kritikas, parodų kuratorius, žinomas rumunų šiuolaikinio meno tyrėjas Bukarešto nacionalinio meno universiteto (Rumunija) lektorius, meno istorijos ir teorijos katedros vedėjas. Knygų bei atskirų tekstų kultūros ir meno temomis Rumunijos, JAV periodiniuose leidiniuose autorius Dr. A.Guta savo paskaitose pristatys modernaus ir šiuolaikinio Rumunijos meno panoramą, supažindins su XX a. antros pusės rumunų menininkais, savo darbuose plėtojusiais alternatyvią meno kalbą, pristatys XXI a. Rumunijos vizualaus, tarpdisciplininio meno kūrėjus, reprezentuojančiais savo šalį didžiuosiuose meno renginiuose, tokiuose kaip Venecijos meno bienalė.

  Dr. A. Guta paskaitos vyks lapkričio 28 d. nuo 14 val. prof. A. Kliševičiaus vardo auditorijoje, anglų kalba.


  Meno istoriko, Bukarešto nacionalinio meno universiteto lektoriaus Dr. Vlad Bedros, išsamiai tyrinėjančio Viduramžių, Bizantijos meną, paskaitose turėsime unikalią progą sužinoti apie Viduramžiais puoselėtus meno bei kultūros ryšius tarp Baltijos jūros regiono ir Rumunijos. Dr. V. Bedra paskaitoje „Vikingų kelias“ pristatys vikingus netikėtam kontekste, t.y. ne kaip jūrininkus, karius, pirklius ar plėšikus, bet kaip savitą meną bei kultūrą atnešusias gentis.

  Kitoje paskaitoje lektorius pristatys baltiškuosius motyvus XIV-XV amžiaus Moldavijos architektūroje (pvz. glazūruotų keraminių elementų naudojimą dekoratyvinėje fasado sistemoje).

  Dr. V. Bedros paskaitos vyks lapkričio 27 ir 29 d. nuo 12.30 val. prof. A. Kliševičiaus vardo auditorijoje, anglų kalba.


  Informacija apie VDA Erasmus partnerinę mokyklą Bukarešto Nacionalinį meno universitetą