Balandžio 15 d. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (KKKC) buvo atidarytos dvi parodos, kuriose savo kūrybą pristatė dvi VDA Klaipėdos fakulteto absolventės: Agnė Kišonaitė ir Gražina Eimanavičiūtė-Kaščionienė. 

Įgyvendindama parodos OPINIJA koncepciją, jos architektūrai menininkė Agnė Kišonaitė renkasi kūrinių maskuotę spalvinėmis, stiklinėmis ir veidrodinėmis pertvaromis, tokiu būdu pakeičiant, o kartais net iškreipiant jų vaizdą. Tik priėjus visai arti galima matyti originalų, jokių išorinių dirgiklių nepaliestą darbą. Šis pateikimas suponuoja skirtingas visuomenės opinijas, darančias įtaką originaliems dalykams. Parodoje taip pat eksponuojamos menininkės per pastaruosius 10 metų sukurtos instaliacijos pagamintos iš antrinių žaliavų – lūpų dažų tūbelių, nagų lako buteliukų, senos elektronikos ir kt.

Parodoje GIJOS pristatoma dviejų menininkių - mamos ir dukters kūryba. Abi kūrėjos turi po savo atskirą giją, simbolizuojančią jų kūrybinį kelią. Pasekite juo ir pažinsite kiekvieną menininkę atskirai arba atrasite jų kūrybą siejančias temas ir vaizdinius. Galiausiai visos gijos, tarsi upės, sutekančios į jūrą, susipina ir nuaudžia giminingų minčių audinį, pasakojantį apie visatoje vykstančius procesus.


Parodoje GIJOS eksponuojama VDA Klaipėdos fakulteto absolventės Gražinos Eimanavičiūtės-Kaščionienės naujausia kūryba, atlikta skaitmeninės grafikos, generuojamo ir kinetinio meno technikomis. Šiomis moderniomis priemonėmis autorė analizuoja gamtoje vykstančius procesus, laiko ciklus, spalvas, erdvę ir geometriją.