Gruodžio 8 d. Kultūros ministerijoje paskelbti 2021 metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai. Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.

Mums visiems linkiu išgirsti ne tik laureatų pavardes, bet ir formuluotes, už ką skiriamos premijos. Pasinaudokime tomis formuluotėmis, kaip žemėlapiais ir leiskimės į ilgą pažintinę kelionę po laureatų kūrybą. Tai tikriausiai ir bus pats geriausias ir prasmingiausias būdas juos pasveikinti.

Kultūros ministras Simonas Kairys

Viena iš premijų skirta VDA Klaipėdos fakulteto lektoriui, fotografijos menininkui Remigijui Treigiui - už laiko ženklų poetiką fotografijoje. 

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija šiemet vertino daugiau kaip 30 visuomenės pasiūlytų kandidatų veiklą kultūros ir meno srityje, ir iš šio sąrašo iš pradžių atrinko dvylika pretendentų gauti premijas. Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatų diplomai ir ženklai įteikiami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.

Parengta pagal LRT.LT ir LR Kultūros ministerijos informaciją.