Gegužės 21 d. 17.30 val. kviečiame į Vilniaus dailės akademijos garbės profesoriaus Algimanto Švėgždos (1941–1996) kūrybos albumo „Laimės šulinys“ (VDA leidykla) pristatymą.

Pristatyme dalyvaus albumo sudarytoja ir tekstų autorė menotyrininkė, VDA galerijos „Akademija“ vadovė, VDA doc. dr. Ramutė Rachlevičiūtė. 

Pasak menotyrininkės Ramutės Rachlevičiūtės, „nebuvo ir manau, kad nebus dosnesnio, labiau mylinčio tėvynę Lietuvą dailininko kaip Algimantas Švėgžda. Jis padovanojo savo kūrybą iš širdies, geriausius kūrinius, o ne tuos, kurie atliko ir nebuvo kur saugoti ar nebuvo parduoti, kaip neretai nutinka mūsų laikais. Algimantas Švėgžda savo meilę tėvynei išreiškė testamentu 1996 metais, sunkiai sirgdamas, bet tvarkingai darydamas  sąrašus ir apgalvodamas, kas kuriam muziejui teks. Visą savo vokiškojo periodo kūrybą nuo 1980 metų dailininkas padovanojo įvairių mūsų šalies miestų  muziejams – Lietuvos dailės muziejui Vilniuje, Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui Kaune, Vilniaus dailės akademijos muziejui, Šiaulių „Aušros“ ir Telšių „Alkos“ muziejams. Turėjome Adolfo Ramanausko – Vanago metus, turime – Vaižganto. Galėtume turėti ir 2021 metus  - Algimanto Švėgždos metus.“

A. Švėgždos kūrybos albumo pristatymas vyks VDA Klaipėdos fakultete (Daržų g. 18) I a. hole.

Renginys atviras. Visus maloniai kviečiame!

„Pasveikinimas M. K. Čiurlioniui“. 1975. Drobė, aliejus, tempera, 130 × 130

Lietuvių dailėje (kaip ir visoje kultūroje) įprastas „žiūrėjimo į autoritetą  taškas“ – iš apačios į viršų. Orus, nors ir linksmas, guvus jaunasis dailininkas Algimantas Mikalojui Konstantinui žiūri tiesiai į akis.  Ne su pabrėžtinai didžia ar apsimestine pagarba, bet kaip į sau lygų.  Lietuvos dailėje gal ir visai neturime pavyzdžių, kai mokinys pagerbia mokytoją. O tokių  pilna Vakarų dailės istorijoje, ypač XIX amžiaus.