• Naujienlaiškis
 • Kultūrinių iniciatyvų grupė „Kvadratas“ ir lauko ekspozicijų partneris Lietuvos jūrų muziejus pristato „karštus“ karo rytų Ukrainoje artefaktus Tomo J. Daunoros meninėje instaliacijoje „Ukraina/Įvykių horizontai“.

  Instaliaciją sudaro metalo ir terakotos kompozicijos, kurios yra jungiamos su tikrais iš mūšio lauko atgabentais objektais – šovinių ir sviedinių gilzėmis, sprogusiomis minomis ar skeveldromis. Šią panaudotą amuniciją iš mūšio lauko parodai padėjo surinkti Ukrainos karo kapelionai ir Kunigaikščio Ostrogiškio 30-os brigados kariai. Instaliacijoje yra ir autorinės porceliano taurės, simbolizuojančios Ukrainos gynėjų lemtį ir pasiaukojimą. Pavadinimas Įvykių horizontas pasirinktas kaip astronominis apibūdinimas ribos, kurią peržengus nebelieka grįžtančios informacijos. Kariui tai yra žūties momentas. Iki šios dienos Ukrainos žmonės gyvena šios žiaurios lemties akivaizdoje. Kovodami už savo Tėvynę, jie aukojasi ir už mūsų - Europos šalių piliečių laisvės ir demokratijos išsaugojimą.

  Parodų tikslas – priminti Europos šalių piliečiams Ukrainos kovą su agresoriumi, sukuriant meno instaliacijas, atskleidžiančias jau penkerius metus vykstančio karo rytų Ukrainoje padarinius, netekčių skausmą bei šiurpią karo zonoje gyvenančių žmonių kasdienybę.

  Dviejų dalių instaliacija demonstruojama tiesiog lauke stovinčiuose Gobis/Lauko ekspo (Gedimino pr. 13) ir VDA/Lauko ekspo (Maironio g. 4) paviljonuose Vilniuje.

  Parodas galima apžiūrėti iki vasario 29 d., kiekvienam patogiu laiku, nors ir naktį...

  Ukraina/Įvykių horizontai ekspoziciją planuojame pristatyti Lietuvos ir kitose Europos sąjungos šalių miestuose.
  Projektą remia: LR Seimo Gegužės 3-iosios Parlamentinė grupė; LR URM, Ambasada Kijeve; Kunigaikščių Ostrogiškių karūnos fondas
  Partneris: Ukrainos Nacionalinis istorinis kariuomenės muziejus.
  Projekto vykdytojas - Kultūrinių iniciatyvų grupė Kvadratas, asociacija.
  Autorius – dailininkas Tomas J. Daunora.