• Naujienlaiškis
  • Roberto Rekečio darbas „Kūrimo scenarijai“ yra baigiamasis bakalauro studijų darbas, apdovanotas už „profesionalų technologinį atlikimą“, vadovas prof. Rytas Jakimavičius.


    Kiekvienam svarbu saviraiška ir jos tinkamas būdas: šokis, sportas, teatras, muzika ir kita. Žmogus, kuriam artima meno raiška vyraujančias mintis įpavidalina vizualia forma – objektai, instaliacijos ir t.t. Kūrybos kontekste esti aiškiai matomi, stereotipiniai, meno kūrimo atspirties taškai,standartinės idėjos, kurios ir atspindi kuriančio žmogaus kasdienybę ir jam rūpimus dalykus bei aktualijas.

    Dažnam jaunam kūrėjui kyla klausimų, ar menas gali būti „šviežias”, naujas, netikėtas bei nematytas? Ar kartais mes nebandome „išrasti dviračio“ dar kartą? Humanistinės psichologijos pradininkas Abrahamas Haroldas Maslow  mūsų visų pagrindines gyvenimo sritis sukoncentravo „Žmogaus poreikių hierarchijos piramidėje“, kurios idėja ir teorija ir yra naudojama, kaip atspirties taškas, šioje vazų kompozicijoje „Kūrimo scenarijai“.

    Vazų kompozicijoje pati kūryba, ir jos procesas yra „suasocijuoti“ su „pilstymu“, o „pilstymas“ su talpa skysčiui – vaza. Kūrinio pagrindas – klasikinio tūrio vaza, kuri yra statiška, masyvi, klasikinės formos, kaip ir taisyklės, kuriomis vadovaudamiesi žmonės gyvena ir kuria per amžius. Jos – senos ir nekintančios.Vazų dekoravimo  būdas – Naked raku technika taip pat suponuoja archaizuotą darbo idėją ir diskursus, bet visa vazų kompozicija „Kūrimo scenarijai“ tuo pačiu yra pakankamai dinamiška, sudaryta iš penkių skirtingų aukščių vazų, kaip ir A. H. Maslow piramidėje, kur segmentiškai, piramidališkai suskirstyti poreikiai sudaro visumą.

    Paroda veiks iki balandžio 10 d. VDA Keramikos kūrybinio centro „Gobis/Lauko ekspo“.