• Naujienlaiškis
 • Keramikos kūrybinis centras

  Algimantas Lekevičius | „Atsitiktinis panašumas“

  Keramikos kūrybinio centro „VDA/Lauo ekspo“ parodiniame paviljone demonstruojama A. Lekevičiaus paroda. Kviečiame į susitikimą su autoriumi, kuris įvyks rugsėjo 28 d. 17.30, prie „VDA/Lauko ekspo“ paviljono (Maironio g. 4, Vilnius).


  Apie autorių

  1974–1979 m. studijavo Vilniaus inžineriniame statybos institute;
  1981–1991 m. dirbo inžinieriumi statybos įmonėje;
  Šiuo metu jo darbas susijęs su vertybinių popierių rinka.

  Algimantas Lekevičius aktyvus meninėje saviraiškoje: fotografuoja, filmuoja, o nuo 2009 m. kuria keramikos ir skulptūros darbus. Dalyvavo bendrose parodose „Bendra menė – Galera“ ir „Daugybė“ bei surengė asmeninę keramikos ir skulptūros parodą „Mėgėjas“ Užupio meno inkubatoriuje.

  Nuo 1997 metų dalyvauja Užupio bendruomenės veikloje. Filmuoja Užupio bendruomenės (Užupio Respublikos) renginius (viso nufilmavęs virš 600 įvairios trukmės reportažų ar filmų).


  „Senovės romėnai sakydavo: „Panem et circenes!“, arba “Duonos ir žaidimų!”. Duonos kaip ir užtenka. O kada paskutinį kartą žaidėte? Išmaniuoju neįsiskaito! O aš žaidžiu: fotografą, kino operatorių ir Užupio televiziją.

  Prieš septynis metus pradėjau žaisti keramiką Vilniaus puodžių ceche. O dar po keleto metų pamačiau, kad apvertus puodą ir prilipdžius jam nosį gaunasi galva, ir pradėjau žaisti skulptorių.

  Jokio meninio išsilavinimo neturiu, bet tai netrukdo, gal net padeda. Kartais manęs klausia, ar čia kažkieno portretas? Kas čia tau pozavo? Atsakau – visi panašumai yra atsitiktiniai ir neturi nieko bendro su konkrečiais žmonėmis! O jei taip atsitiko – puiku!“

  Nuoširdžiai,
  Algimantas Lekevičius, skulptorius-mėgėjas
  algimantasl@gmail.com