• Naujienlaiškis
 • Atidarymas: kovo 4 d., pirmadienį, 17 val.
  Vieta: I aukšto fojė, Muitinės g. 4, Kaunas.
  Paroda veiks iki kovo 17 d.


  Slaptoji piešėjų draugija

             ,,Dar tuo metu kai Lietuvos dailininkų sąjungos būstinė Vilniuje buvo įsikūrusi buvusiuose lenkų karininkų namuose, ten, kur dabar reziduoja Popiežiaus nuncijus, štai tais laikais dailininkų sąjungoje kartais vykdavo taip vadinamas „Vakarinis piešimas”. Vakarais, po dienos darbų, dailininkai susirinkdavo ir iš natūros piešdavo modelį. Tai vykdavo nedažnai, kol pergalingai sugrįžus kapitalizmui, visiškai liovėsi.

            2001 m. lapkričio mėnesio pabaigoje penki dailininkai pabandė atgaivinti ,,Vakarinį piešimą”. Tuometinė LDS vadovybė tam labai neprieštaravo, bet į šią veiklą žiūrėjo gan skeptiškai, ją prilygindama anglų kalbos pamokėlėms ar tango šokių būreliui - ,,na pora mėnesių galite pažaisti....”. Žaidimas tęsiasi jau 18 metų. Prieš aštuonerius metus Liuda Stankevičienė, viena iš piešimo būrelio narių, televizijos žurnalistams primygtinai klausiant, kaip gi tas būrelis iš tikrųjų vadinasi, atsakė - ,,Slaptoji piešiančiųjų draugija”. Taip ir liko.

            Ši paroda pirmą kartą buvo surengta Kaune ir ji apskritai yra pirmoji mūsų išvežtinė paroda. Taip pat joje dalyvauja ir kauniečiai dailininkai. Kažkaip taip gavosi, kad laikinojoje sostinėje tapome ,,Slaptųjų  piešėjų draugija”. Gal tai ir yra arčiau tiesos. Tikimės, kad esame kaip bacilos ar mikrobai - neišnaikinami.

            Žmogaus figūros piešimas dabar, kaip ir ankstesniais laikais, sulaukia kontroversiškų vertinimų. Iš spintos ištraukiami akademizmo baubai, kaltinimai nekūrybiškumu ir fantazijos stygiumi, kad tai yra ,,išvis ne menas” ir t.t. Visa tenka kantriai išklausyti ir nepatenkintiesiems vertintojams pasiūlyti nupiešti žmogaus figūrą. Ne iš fotografijos ir ne iš kompiuterio monitoriaus, ne perpiešti, o nupiešti. Senoviškai arba naujoviškai. Kai akis žiūri ir mato, o ranka jaučia ir piešia.

            Žmogaus figūros piešimas yra įrodymas, kad egzistuoja žmogus, kurio atvaizdą kuria dailininkas, kad egzistuoja dailininkas, kuris piešia ir egzistuoja pats piešimo procesas, kuris kuria ne manieras ir net ne mokyklas, o vertybes, kurių šiais beprasmių žodžių ir nereikalingos informacijos tvano laikais labiausiai reikia.”

  Muitinės g. 4, Kaunas.