VDA KF Tapybos katedros dėstytojas Petras Lincevičius pradeda rezidenciją menininkų bendruomenėje „Nieuw en Meer“ Amsterdame

Nuo spalio 1 d. iki gruodžio 30 d. Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Tapybos katedros dėstytojas Petras Lincevičius reziduos Amsterdame, menininkų bendruomenėje „Nieuw en Meer“. Ši meninė rezidencija suteikia unikalią galimybę užsienio menininkams tyrinėti ir kurti tarptautinėje aplinkoje.

P. Lincevičiui svarbi ne tik kūrybos vieta, bet ir jos dvasia bei unikalumas. Jis ypatingą dėmesį skiria vietos daugiakultūriniam kontekstui, istoriniams sluoksniams, geografijai. Viena iš jo kūrybinių idėjų šioje rezidencijoje – tyrinėti „flamandiškos šviesos“ fenomeną, kuris, kaip menininkas pastebi, ryškiai skiriasi nuo Lietuvos šviesos. Jį ypač domina subtili Nyderlandų šviesa, apibūdinama kaip „tanki šviesa persisunkusi gyvenimu“, kurioje P. Lincevičius mato potencialą kurti gilius ir daugiasluoksnius kūrinius.

P. Lincevičius savo kūrybinį procesą planuoja susieti su intuityviais tyrimo metodais – nuo taktilinių kūno sąveikų, vaikščiojimo, rašymo ir piešimo iki spalvų paletės, būdingos konkrečiai vietai, kūrimo. Tuo pat metu jis naudos archyvinę medžiagą, siekdamas sukurti kūrinių seriją, atspindinčią ryšį tarp šviesos ir aplinkos sluoksnių. Menininko teigimu, šio tyrimo rezultatas turėtų būti kūriniai, atspindintys vietos šviesą, laiko sluoksnius bei asmeninius ir kolektyvinius patyrimus.

„Mane itin žavi Nyderlandų tapybos „aukso amžius“ – XVII a. tapybos darbai, kur šviesa, fiksuojama kasdienybės scenose, tampa pagrindiniu veikėju. Rezidencijos metu norėčiau gilintis į šių idėjų vizualinį atspindėjimą ir tyrinėti šviesos poveikį vietai ir kūrybai“, – dalijosi P. Lincevičius.

Be kūrybinės veiklos Amsterdame, P. Lincevičius per šį laikotarpį dalyvaus ir kitose tarptautinėse meno pasaulio iniciatyvose. Spalio 8–12 dienomis jis vyks į Turiną, Italiją, kur dalyvaus prestižinėje meno mugėje „Artissima“. Šioje tarptautinėje mugėje galerija „Contour Art Gallery“ pristatys jo kūrinius, suteikdama galimybę parodyti lietuvių meną platesnei tarptautinei auditorijai.

P. Lincevičiaus rezidencija Amsterdame suteiks ne tik galimybę tobulinti kūrybinius gebėjimus, bet ir užmegzti naujas profesines pažintis. Planuojami atvirų studijų (open studios) renginiai, kūrybinės dirbtuvės ir intensyvus meno pasaulio gyvenimas padės menininkui plėsti savo kontaktų tinklą. Ši rezidencija taip pat prisidės prie kokybiškesnio darbo VDA Kauno fakulteto Tapybos katedroje.

Tai puiki galimybė lietuvių menininkui pasinerti į daugiakultūrį Amsterdamo gyvenimą, tyrinėti jo šviesą ir sukurti naujų, unikalių meno kūrinių seriją, kurie įkvėps ne tik vietos, bet ir tarptautinę auditoriją.