2024 m. rugsėjo 17 d. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto dekanas, prof. Jonas Audėjaitis ir Neringa Grigarienė, kartu su dviem penkto kurso Architektūros programos studentais apsilankė Helsinkyje, Suomijoje. Šio vizito metu jie susipažino su baigiamojo darbo projektavimo užduotimis, kurias pristatė garsus Suomijos architektas, profesorius Raineris Mahlamäki.
Profesorius R. Mahlamäki yra vienas žymiausių Suomijos architektų, garsėjantis novatoriškais projektais, jautriais istorinei ir kultūrinei aplinkai. Jis suteikė studentams unikalią galimybę išgirsti apie realias Helsinkio miesto architektūrines problemas bei paaiškinti savo požiūrį į jų sprendimo galimybes. Buvo suformuluoti du labai įdomūs ir aktualūs architektūriniai uždaviniai, kuriuos būsimi architektai nagrinės savo diplominiuose projektuose, ieškodami tinkamiausių sprendimų. Vizito metu studentai turėjo galimybę aplankyti būsimas projektavimo teritorijas Helsinkio mieste, tiesiogiai susipažinti su vietos kontekstu ir aplinka bei aptarti projektavimo sąlygas. Šios teritorijos buvo pasirinktos neatsitiktinai – jos jau daugelį metų yra Helsinkio miesto vystytojų, architektų profesionalų ir miesto bendruomenės diskusijų objektas. Buvo aptartos skirtingos analizuojamų vietų urbanistinės vizijos, diskutuota apie galimus šiuolaikinius architektūrinius sprendimus. Ypatingas dėmesys buvo skirtas Suomijos požiūriui į tvarią miesto plėtrą.
VDA Kauno fakulteto studentams įgyta patirtis Helsinkyje neabejotinai prisidės prie jų profesinio augimo. Kontaktas su užsienio architektūros mokyklomis ir specialistais padeda plėsti profesinį akiratį, ugdyti kūrybinį mąstymą bei geriau suprasti globalius architektūros iššūkius. Helsinkis, kaip vienas iš architektūrinių ir kultūrinių centrų Šiaurės Europoje, tapo idealia vieta mokytis apie šiuolaikinę architektūrą ir miesto plėtrą, o profesoriaus R. Mahlamäki pateiktos užduotys suteikė unikalią galimybę studentams pritaikyti teorines žinias realiuose projektuose.
Šis vizitas atspindi Vilniaus dailės akademijos siekį plėsti tarptautinį bendradarbiavimą ir atverti studentams duris į pasaulį, suteikiant galimybę įgyti neįkainojamos tarptautinės patirties jų pasirinktoje profesijoje.