Rugsėjo 26 - spalio 4 d. Nidos meno kolonijoje devintąjį kartą vyko tarptautinės dizaino kūrybinės dirbtuvės „NewIDeA 2021“, kurias organizavo Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto Dizaino katedra (projekto vadovas doc. Andrejus Repovas). 

Tiek dėstytojams, kurių dauguma šiose kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo pirmą kartą, tiek studentams, dirbantiems mišriose tarptautinėse komandose, tai buvo intensyvi ir unikali tarpkultūrinė patirtis. „NewIDeA 2021“ projekto vadovas, VDA Kauno fakulteto Dizaino katedros dėstytojas doc. Andrejus Repovas džiaugiasi dalyvių kūrybingumu.

Kūrybinės dirbtuvės man visada yra siurprizas. Labiausiai mane žavi vystymasis. Pabirų minčių virtimas idėjomis, o idėjų – koncepcijomis; pirmųjų sumanymų virtimas baigtiniais projektais ir dalyvių virsmas iš nepažįstamų žmonių į komandą, o kartais net draugus, kurių niekada nepamirš.

Dalyviai dirbo trejose tarptautinėse komandose, kurioms vadovavo po du mentorius. Komandų narių darbo stilius ir metodai šiek tiek skyrėsi, todėl buvo ypač įdomu stebėti, kaip skirtingų patirčių ir požiūrių žmonės apjungia savo stipriąsias savybes siekdami vieno tikslo.

doc. Andrejus Repovas

Visos grupės turėjo vienodą užduotį iš projekto socialinio partnerio – Lietuvos sporto centro. Per septynias intensyvias darbo dienas dalyviai turėjo sukurti naują logotipą ir vizualinį identitetą, pademonstruodami jo pritaikymo galimybes reklamoje ir įstaigos įvaizdžio elementuose. Dirbtuvių pabaigoje Lietuvos sporto centrui buvo pristatyta daugiau nei 30 ženklo koncepcijų variantų, iš kurių įstaiga išsirinks vieną.

Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo 24 studentai ir 6 mentoriai iš trijų šalių: Beatrice Toffoletto (Scuola Italiana Design), Marta Urbańska (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku), Andrejus Repovas (VDA Kauno fakultetas), Egidijus Valentinavičius (VDA Kauno fakultetas), Martynas Lapas (VDA Klaipėdos fakultetas), Ieva Juknytė (iliustratorė, grafikos dizainerė). Projekto asistentė – Vaida Tamoševičiūtė (VDA Kauno fakultetas, performanso menininkė).

Projekto iniciatorius – VDA Kauno fakulteto dekanas prof. Jonas Audėjaitis.

Video siužetas

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba
VDA Kauno fakulteto Dizaino katedros archyvo nuotraukos