VDA Nidos meno kolonijoje įvyko jau 10-osios, jubiliejinės Tarptautinės dizaino kūrybinės dirbtuvės NewIDeA 2022Kūrybinių dirbtuvių tikslas - sukurti efektyvią meno, verslo ir mokslo bendradarbiavimo platformą ir tarptautiškoje bei tarpdisciplininėje aplinkoje, kurti dizaino projektus pagal tikras partnerių formuojamas užduotis. Šių metų kūrybinių dirbtuvių partneris – lietuviškų vežimėlių vaikams gamintojas UAB „Tututis„, kuriam kūrybinių dirbtuvių metu buvo vystomi net 3 skirtingi projektai: viena kūrybinė komanda dirbo prie vežimėlio korpuso (lopšio) dizaino, antra - kūrė taktilinius lavinamuosius žaislus vaikams ir jų pritaikymą vežimėlyje, o trečia – raštus vežimėlio išorės ir vidaus medžiagoms.

Spalio 11 d. kūrybinių dirbtuvių rezultatai buvo pristatyti svečiams ir partneriams dirbtuvių uždarymo renginyje VDA Nidos meno kolonijoje.

Kūrybinės dirbtuvės organizuojamos VDA Kauno fakulteto Dizaino katedros: Grafinio dizaino ir Dizaino studijų programų. Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo projekto užsienio partneriai (studentai ir dėstytojai) iš Gdansko dailės akademijos (Lenkija) ir HFG Offenbach aukštosios meno ir dizaino mokyklos (Vokietija).


Projekto vadovas - doc. Andrejus Repovas (VDA Kauno fakultetas)

Mentoriai
Doc. Egidijus Valentinavičius (VDA Kauno fakultetas)
Lekt. Aistė Bankauskaitė (VDA Kauno fakultetas)
Lekt. Martynas Lapas (VDA Klaipėdos fakultetas)
Lekt. Marta Urbańska (Gdansko dailės akademija)
Lekt. Madita Flohe (HFG Offenbach)


Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. 
Daugiau informacijos NewIDeA Design Workshop Facebook paskyroje.