• Naujienlaiškis
  • Gruodžio 12 d. į Kauno pedagogų kvalifikacijos centrą sugužėjo būrelis Vaikų dienos centrų mokinių. Čia jų laukė Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto paruošti užsiėmimai.

    Kartu su Stiklo meno ir dizaino katedros koordinatore Kamile Stanevičiūte grupelė mokinių tapė ant stiklo. Kitos grupelės laukė Keramikos ir porceliano katedros lektorė Lilija Mogylienė, kuri supažindino su keramikinių puodelių dekoravimo subtilybėmis. Ir prasidėjo vaikų kūryba...ryškėjo įvairiaspalvės figūros ant stiklo, puodelių viduje ir išorėje „skleidėsi žiedai, ulbėjo paukšteliai“. Patarimų vaikams negailėjo lektorių pagalbininkės studentės. Vaikai pajuto kūrybinį džiaugsmą ir valanda prabėgo nepastebimai. Tapybos ant stiklo darbeliai liko „bręsti“ centre, o puodeliai „iškeliavo“ į krosnį sutvirtėti. 

    Visas reikalingas priemones užsiėmimams paruošė Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas. Šią iniciatyvą palaikė ir su mokiniais bendravo, juos padrąsino kūrybinei veiklai dekanas profesorius Jonas Audėjaitis.

    Irena Valentukonienė, Kauno pedagogų kvalifikacijos centro vyresnioji bibliotekininkė