VDA KF studentų ir dėstytojų gebėjimai bei talentai buvo įvertinti ir apdovanoti Lietuvos dizaino forumo jau dešimtus metus iš eilės organizuoto konkurso „Geras dizainas“ apdovanojimų teikimo ceremonijoje. Ji vyko Spalio 12 dieną Kaune, verslo centre BLC. Iš daugiau nei 154-ių paraiškų atrinkti 36-i geriausi produktai ir projektai, 12-ai geriausių savo kategorijų darbų, kuriuos vertino išskirtinė užsienio ekspertų komisija, atiteko šių metų nacionaliniai prizai „Geras dizainas.“ Kūrėjus vertino kompetentinga komisija: interjero architektas, dizaineris Tapio Antilla (Suomija), dizaineris, įmonės „Design By Us“ įkūrėjas Rasmusas Larssonas (Danija), „Design Elevator“ bendraturtis, dizaineris Charlesas Busmanis (Šveicarija, Latvija), „Design Elevator“ bendraturtė Elina Busmane (Latvija), dizaino istorikė, žurnalistė, kuratorė Larysa Tsybina (Ukraina), grafikas, dizaineris, vienas iš „The 4thBlock“ įkūrėjų ir prezidentas Olegas Veklenko (Ukraina) ir vienas iš „Samples Lab“ įkūrėjų Carradino Garofalo (Italija, Olandija).
Pakuotės dizaino kategorijoje už pakuotės dizainą „La Petite Patisserie“ kepyklėlei prizą laimėjo dėstytoja Emilija Užulauskienė. Juvelyrikos kategorijoje diplomą už darbo COVID-19 tematika „Jewelry-19“ dizainą ir atlikimą gavo lektorė Laura Rainė. Socialinio dizaino ir edukacijos kategorijoje už savo 2020 m. bakalauro baigiamąjį darbą „Plakatų serija plynųjų kirtimų žalai parodyti” diplomu įvertinta Grafinio dizaino programos absolventė Deimantė Malūnavičiūtė.
Galiausiai, produkto/industrinio dizaino kategorijoje diplomu už kursinį darbą – patefono „Pluto“ dizainą įvertinta Dizaino programos ketvirto kurso studentė Sofija Orlovaitė, o už miesto transporto sistemą-autobusą „Dancer“ UAB „Vėjo projektai“ komanda, kurios nariu yra Dizaino studijų programos absolventas Skirmantas Sinkevičius.
„Designe Elevator“ bendraturtė ir komisijos narė Elina Busmane ceremonijos metu pabrėžė  „būtinybę kuriant kiekvieną naują dizainą priimti tvarius sprendimus, eksperimentuoti ir peržengti įprastų metodų ribas“, o Lietuvos dizaino forumo vadovas Vytautas Gurevičius teigė, kad „pagrindinė dizaino konkurso misija – skatinti dizainerius kurti, o įmones – naudoti dizainą kaip vieną svarbiausių pridėtinės vertės kūrimo įrankių.“ Jis taip pat paminėjo, kad suteikus galimybę dalyvauti tokiame konkurse, dizaineriams atsiranda papildomos motyvacijos kūrybai, o „Gero dizaino“ apdovanojimai skatina, jog kūrybiškumas viskame, kas mus supa, būtų viena svarbiausių savybių. Dėkojame renginio organizatoriams už suteiktą papildomą paskatą kūrėjų motyvacijai, o VDA KF laureatams už tvarią ir įkvepiančią kūrybą.


Renginys yra programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis.
Nuotraukos „Geras dizainas“ renginio organizatorių ir Marijos Gabalienės.