Lapkričio 5 d. Šiaulių dailės galerijoje atidaryta Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto Tapybos katedros dėstytojų ir absolventų paroda „Tapyti ir tapti“, kuri žiūrovams pasakoja apie  tapybos santykį, mokytojų ir jų mokinių ryšį bei reprezentuoja Kauno meno mokyklos tradicijos raidą ir jos atgarsius šiuolaikiniame mene.

Parodoje savo darbus eksponuoja Tapybos katedroje dirbantys tapytojai – prof. Aušra Vaitkūnienė, Laima Drazdauskaitė, prof. Pranas Griušys, doc. Eimutis Markūnas, doc. Aleksas Andriuškevičius, lekt. Andrius Zakarauskas, lekt. Petras Lincevičius, Povilas Ramanauskas, Sandra Kvilytė, lekt. Darius Rakauskas, doc. dr. Jovita Varkulevičienė bei absolventai - Agnė Jonkutė, Agnė Liškauskienė, Saulius Paliukas, Akvilė Linkevičienė, Rosanda Sorakaitė - Ramanauskienė, Milda Gailiūtė, Milan Prokeš, Raimonda Kielaitė, Medeinė Revuckaitė, Samanta Augutė, Indrė Mikašauskaitė, Lukas Kolmogorcevas. Šių tapytojų ir menininkų kūryba yra skirtinga ir įvairialypė, aprėpianti skirtingas raiškas bei turinius, tačiau susieta bendros patirties, vietos ir laiko saitais.

Tapyba reikalauja kantrybės ir besąlygiško „atsidavimo“, jausmo ugdymo ir lavinimo. Tai leidžia tapytojui tapybos darbus paversti savo supratimo ar jausminės sistemos dalimi. Nustojęs tapyti, nebetapantis tapytojas turėtų jaustis tarsi netekęs pats savęs. Vis dėlto ne kiekvienas baigęs tapybos studijas tęsia savo tapytojo kelią.

Parodos kuratoriai Jovita Varkulevičienė ir Andrius Zakarauskas

Paroda eksponuojama iki lapkričio 20 d. Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus g. 245).

Nuotraukos VDA Kauno fakulteto Tapybos katedra