Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakultetas kartu su Kauno švietimo inovacijų centru organizuoja Respublikinį 5-12 klasių mokinių tapybos darbų konkursą „Dialogas ir spalva“. 

Spalio 26 d. įvyko nuotolinis įvadinis seminaras dailės ir technologijų mokytojams. Kauno švietimo ir inovacijų centro metodininkas Alvydas Bakutis džiaugėsi, jog turi galimybę bendradarbiauti su VDA Kauno fakultetu. Prieš seminarą visus jo dalyvius taip pat pasveikino VDA Kauno fakulteto dekanas prof. Jonas Audėjaitis pasidžiaugdamas penktus metus organizuojamu konkursu ir jo aktualumu.

Tai, ką mes visi kartu padarome, ir ką parodome per nugalėtojų parodas, kurios vėliau keliauja per įvairias mokyklas yra geras įrodymas visiems, jog vaikai, dėka mokytojų, atvykę į dailės akademiją sugeba parodyti tai, ką moka geriausiai.

VDA Kauno fakulteto dekanas Prof. Jonas Audėjaitis

Seminarą pradėjo VDA Kauno fakulteto Tapybos katedros vedėja, tapytoja prof. Aušra Vaitkūnienė pranešimu „Homo ludens: kūrybos metodai ir technologijos“. Antrąjį pranešimą „Emocijų ir spalvų simbolika“ vedė LSMU Psichiatrijos klinikos vadovė prof. dr. Virginija Adomaitienė. VDA Kauno fakulteto Tapybos katedros lektoriai, tapytojai Andrius Zakarauskas ir Petras Lincevičius skaitė pranešimą „Dailės kūrinys ir jo skaitymo kontekstai“.

Seminaro dalyviai praplėtė žinias ne tik apie spalvų ir emocijų simboliką, bet ir sužinojo naudingą informaciją apie kūrybos technologijas bei dailės kūrinių interpretavimą. Po lektorių pranešimų, apie konkurso organizavimo tvarką išsamiau papasakojo bei mokytojus registruoti moksleivius į konkursą pakvietė VDA Kauno fakulteto prodekanė Inara Klimienė.

Konkurso nuostatai