Aštuoniasdešimtmečio jubiliejų pasitikęs, ilgametis Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto profesorius, visuomenininkas, pasakojo apie savo gyvenimo kelią, kuriame atrado aistrą skulptūroms. S. Žirgulis mokėsi Karo akademijoje, paskui įstojo į Kauno politechnikos institutą (dabar Kauno technologijos universitetas). Bet kadangi Stasys nuo vaikystės gerai piešė ir tapė, ėmė galvoti apie dailę. Po studijų gabiam jaunuoliui leista stoti į Vilniaus dailės akademiją. Čia prasidėjo meilė  skulptūroms.

Pokalbyje dalyvavo ir S. Žirgulio sūnus- Ridas. Jis pasakojo apie vaikyste tarp meno ir norą sekti tėvo pėdomis. Ridas neslepia, kaip ir tėvo, jo charakteris nebuvo ir nėra lengvas. Todėl savo kelio teko ieškoti kovojant ir nenutylint nuomonės. Baigęs studijas dvejus metus dirbo Vilniaus mažajame teatre pas Rimą Tuminą, paskui grįžo gyventi ir dirbti į Kauną.

Kasdien tėvą aplankantis vienturtis sūnus – žinomas aktorius R. Žirgulis – dažnai nė neklausia, kur jį rasti. Aišku, kad dirbtuvėse arba šalia esančioje galerijoje. Nors pats skulptorius jau retai imasi kalto ar grąžto, vis tiek kasdien kyla į dirbtuves ir su pagalbininkais aptaria užsakymus, piešia eskizus, planuoja būsimus darbus. Čia palinkusį prie stalo Ridas jį dažniausiai ir randa. Gurkšnodami kavą abu pasikalba apie meną, skulptūrą ir teatrą.

Daugiau skaitykite: https://www.lrt.lt/naujienos/veidai/14/2299095/zirguliu-rysys-pradejo-formuotis-sunui-baigus-studijas-prisiminimuose-tecio-gan-mazai