• Naujienlaiškis
  • Vasario 14 dieną Kaune vykusiame iškilmingame Vyriausybės posėdyje Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto (VDA KF) Tekstilės katedros docentei Linai Jonikei buvo įpaskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

    Ši premija skiriama Lietuvos, pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams už svar indėlį į kultūrą ir meną.

    Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 metų. Kasmet ne daugiau nei po 12.


    Doc. Lina Jonikė – viena garsiausių šiuolaikinės tekstilės menininkių Lietuvoje. Jos pagrindinis meninės raiškos būdas – konceptualusis siuvinėjimas. Naudodama vieną seniausių tekstilės dekoravimo technikų, menininkė vertinimui pateikia laike sustingusių vaizdų (fotografijų) naujai sukurtas (išsiuvinėtas) istorijas, interpretacijas ir identitetus. Nuo pat kūrybinio kelio pradžios vienas svarbiausiuų L. Jonikės tikslų – tapatumo paieškos.

    Pagrindinis motyvas menininkės kūryboje – žmogaus kūnas, kuris prilyginamas tuščiai drobei ir ant kurio paviršiaus ne dažais, o siūlų dygsniais yra „piešiamas“ jo likimas. Nors visus menininkės kūrinius jungia dygsnio ir fotografijos derinimas: vieni jų, kaip įprasta, siuvinėti ant drobės, kiti tik sukuria tradicinio siuvinio iliuziją. Čia menininkė pasitelkia perregimo plastiko plokštes, atitrauktas nuo fotografijos pagrindo, ant kurių ji siuvinėja nuogą kūną dengiantį drabužį (apsiaustą, rankšluostį, vystyklą ar drabužio draperiją).