„Application of AI through graphical manifestation“

Jungtinė Grafikos katedros studentų ir dėstytojų komanda 2024-04-22 – 2024-04-26 dalyvavo praktinėse kūrybinėse dirbtuvėse „AI Graphically – Application of AI through graphical manifestations“ Varšuvoje, WIT Akademijoje.

Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai klausė įvairių sričių (meno, filosofijos, lingvistikos ir informatikos) specialistų pranešimus dirbtinio intelekto tema bei dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose „AI Graphically“. Užsiėmimų metu buvo gilinamasi į skirtingus DI variklius ir modelius, jų panaudojimą dvimatės ir trimatės grafikos, video srityse. Buvo organizuojama ir diskusija palietusi DI naudojimą meno ir meno edukacijos teisiniuose, etiniuos ir technologiniuose aspektuose. Dirbtinis intelektas – grėsmė kūrybinėms industrijoms ar naujos įkvepiančios galimybės? Klausimas tebėra atviras, bet bandyti išgauti viską, ką pozityvaus ši technologija siūlo galime ir turime jau dabar.

Kūrybinių dirbtuvių metu ypač įsimintinu tapo vizitas į bendrovę „Veles“ naudojančią DI ir kitų šiuolaikinių technologijų priemones videoprodukcijos, TV ir kompiuterinių žaidimų srityse. Bendrovės portfolio esama įspūdingų projektų, tokių kaip dalyvavimas JAV prezidento rinkimų kampanijose.

Dirbtuvių metu vyko intensyvios diskusijos su Lenkijos, Latvijos, Bulgarijos, Rumunijos aukštųjų mokyklų dėstytojais ir studentais dėl galimo akademinio bendradarbiavimo, apsvarstytas preliminarus bendrų ateities projektų planas.

Dalyvių nuomone, verta pagalvoti apie naujų, su DI susijusių dėstymo metodų, technologijų ir temų integravimą į Taikomosios grafikos ir kitų studijų programų mokymo procesą. Bei taip pasiruošti galimiems nesąžiningo DI naudojimo atvejams.

Dirbtuvėse dalyvavę dėstytojai:
Grafikos katedros vedėjas doc. Vaidas Naginionis;
Doc. Aurimas Švedas.

Dirbtuvėse dalyvavę studentai:
Izabelė Von Gravrock;
Emilija Dailydė;
Kamilė Šimkevičiūtė;
Gerda Šarkaitė;
Danas Germanavičius.