Kasmetiniame Knygos meno konkurse pagrindinė metų premija paskirta VDA Kauno fakulteto absolventei Ievai Stankutei už knygą „Apie Bambą / About the Belly Button“ (sudarytojas doc. Gintaras Česonis, išleido Kauno fotografijos galerija, spausdino „Standart Impressa“).

Pirmoji (vienetinė) knygos versija pirmiausia buvo parengta kaip Taikomosios grafikos studijų programos baigiamasis darbas (darbo vadovas doc. Gintaras Česonis) ir tik vėliau išleista kaip tiražinė, tačiau ypatinga, itin daug rankų darbo reikalavusi knyga.

„Knyga skirtingų žanrų ir įmantri: joje įvairiais pasakojimo ir knygos elementų sluoksniais įsirišusios istorijos. Teksto ir vaizdo dialogas kyla iš esminių atspirties taškų, jie stebina išnirdami skirtingose popieriaus struktūrose, užkoduotose prasmėse, raštuose, detalėse, žinynų elementuose, raižiniuose, karpiniuose; vidinė ir išorinė visuma kuria „kardiograminį“ ir itin gyvą motinystės aspektų vaizdavimą laike, vedančiame begalybėn. Tai itin autentiška ir universali gyvenimo dokumentika, rimta, bet tuo pačiu ir nerūpestinga“, – komisijos narių įspūdžius apie šių metų pagrindinės premijos knygą-laureatę perteikia ministerijos konkurso kuratorė Rūta Lazauskaitė.

Nuoširdžiai sveikiname!


Daugiau informacijos. 

Virtualiai pavartykite knygą.