• Naujienlaiškis
 • Iki popiežiaus Pranciškaus vizito likus mėnesiui, Kauno Šv. Jurgio bažnyčioje vyksta intensyvūs restauracijos darbai. Šiuo sakralinės kultūros paveldo objektu yra patikėta pasirūpinti MB „Virmalda“ ir Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedros restauravimo specialistams.

  Nuo liepos 17 d. VDA skulptūros restauravimo specialybės dėstytoja, lipdybos restauratorė Ramunė Balandžiūnienė vadovauja dešimties žmonių komandai.  Šis labai didelės apimties projektas ir trumpas jo įvykdimo terminas sukvietė baigusius ir esamus restauracijos studentus bendram tikslui - sienų ir skliautų restauracijai. 

  „Iš tikrųjų yra labai smagu ir labai svarbu tai pabrėžti, kad jaunimas dirba realiam objekte,  kad tai yra tiesiog ir mokymosi procesas ir darbas. Vieniems tai yra pirma darbovietė, kitiems – praktika.“ - lekt. Ramunė Balandžiūnienė.

  VDA ir MB „Virmalda“ bendradarbiavimas tęsiasi jau trejus metus. Studentai atlieka praktiką restauruojamuose objektuose Vilniaus senamiestyje, o šiemet ir Kaune. Sveikintinas įmonės požiūris, noras įtraukti bei įdarbinti jaunus žmones, ką tik įgijusius restauratoriaus specialybę. 

  „Darbas realiame objekte studentams leidžia susipažinti su darbo vieta, suvokti kokia ta jų specialybė, nes viena yra restauruoti, valyti ar atidenginėti kažkokį tai fragmentą auditorijoje pasidėjus ant stalo, o visai kas kita bažnyčios skliautuose kur yra ir aukštis, ir dulkės, ir skersvėjai. Studentai susipažįsta su visomis restauravimo procedūromis - pradedant dulkių valymu, šalinimu, plovimu, dažų sluoksnių atidengimu, atšokusio tinko tvirtinimu prie mūro, atšokusio tinko klijavimu injekcijomis, praradusio struktūrą tinko sutvirtinimu ir t.t. “ -  lekt. Ramunė Balandžiūnienė.

  Kauno Šv. Jurgio bažnyčioje VDA restauratorių komanda restauruoja nerviūrų, kolonų, piliastrų lipdybą, kapitelius ir augalinių motyvų lipdinius. 

  „Visa yra lipdoma vietoje iš stiuko (kalkinis tinkas), nes naudojant šią technologiją ir medžiagą nėra naudojamos formos. Negalima kažkokio tai lapelio atsilieti ant stalo ir priklijuoti vietoje. Jeigu trūksta lipdinio fragmento skliaute, tai skliaute jis ir turi būti nulipdytas pagal išlikusią lipdybą. Atkuriam netektis - įtrūkimus,  įskilimus, procedūrų čia yra gausybė.“ - lekt. Ramunė Balandžiūnienė.

  Kauno Šv. Jurgio bažnyčios restauracijos projektas yra neabejotinai neįkainojama patirtis studentams, intensyviai kuriantiems išliekamąją vertę ir prisidedantiems prie Kauno miesto gražinimo. Šį grandiozinį projektą (įrodymai - nuotraukų galerijoje) planuojama užbaigti likus savaitei iki Popiežiaus Pranciškaus atvykimo rugsėjo 22 - 23 dienomis, kadangi išardyti pastolius užtrunka netgi septynias dienas.


  Objekte dirba arba atlieka praktiką: Agnė Bernotaitė - 2017 m. baigė MA (skulptūros restauravimas), Tautvydas Averka -  2017 m. baigė MA  (skulptūros restauravimas), Agnė Jablonskytė - 2018 m. baigė BA  (skulptūros restauravimas), Julija Musteikytė -  2018 m. baigė BA  (skulptūros restauravimas), Milda Vaištaraitė -  2018 m. baigė BA (sieninės tapybos restauravimas), Gabrielius Kuliešius - II MA studentas  (skulptūros restauravimas), Erika Vilkinytė - III BA studentė  (skulptūros restauravimas), Inga Dumbrauskaitė - III BA studentė  (sieninės tapybos restauravimas), Lorena Kvedaravičiūtė - III BA studentė  (sieninės tapybos restauravimas), Benita Jasonytė - II BA studentė  (molbertinės tapybos restauravimas).