Spalio 24 – lapkričio 3 d. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto Grafinio dizaino IV kurso studentė Evelina Šalnaitė kartu su kitais žmonėmis (18-30 m.) iš Lietuvos, Liuksemburgo, Švedijos, Bulgarijos, Ukrainos ir Graikijos dalyvavo Sicilijoje, Agrigento mieste, vykusiame Erasmus+ programos projekte „Road to Happiness / Kelias į laimę“.

Projekto metu buvo daug kalbama apie laimę, poreikius ir negatyvių jausmų kilmę. Erasmus + jaunimo mainų programomis siekiama gerinti jaunimo pagrindines kompetencijas ir įgūdžius, skatinti aktyvų jaunų žmonių dalyvavimą visuomenės gyvenime, jų socialinę įtrauktį ir gerovę bei tobulinti darbą su jaunimu ir jaunimo politiką vietos, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis.

Minėto projekto metu, Evelina buvo ne tik dalyvė, bet ir lietuvių komandos vadovė bei „Home group“ lyderė – sudarinėjo veiklų planus, vedė pokalbius įvairiomis temomis, todėl įgijo nemažai naujų įgūdžių ir patirties.  Apie projektą sužinojusi iš draugo, studentė noriai dalinasi įspūdžiais tam, kad kuo daugiau jaunų žmonių sužinotų ir pasinaudotų šiomis galimybėmis.

Iš projekto pasiėmiau labai daug gražių vaizdų, ką ir kaupiu gyvenime. Susipažinau su daug žmonių, įvairūs pokalbiai pagilino kultūrines žinias, taip pat sužinojome apie kitų žmonių studijų patirtis ir platų interesų lauką.

Evelina Šalnaitė

Šiuos, neilgos trukmės, Erasmus+ projektus studentė rekomenduotų uždaresniems žmonėms, norintiems plėsti savo akiratį bei pagilinti specifines žinias. Tokio pobūdžio trumpi, bet intensyvūs projektai yra ypač naudingi, kadangi suteikia itin reikalingas bendrąsias kompetencijas, tokias kaip lyderystė, viešas kalbėjimas, asmeninių ribų brėžimas.

Projektas priminė kaip iš esmės visiems žmonėms yra svarbu laimė. Kaip mes to siekiame, kas kiekvienam asmeniškai tai suteikia, nuo didelių iki mažų dalykų. Taip pat buvo aptariamos asmeninės ribos, dėl kurių nepaisymo dažnai kenčia mūsų savivertė. Aplinkoje apie tai kalbama, tačiau labiau tarp draugų, bet per prievartą kišant tokią informaciją dažnai gali būti negatyvus rezultatas. Žmonės, kurie supranta to svarbą (o šiais laikais tikiuosi dauguma) ieško įvairių būdų tai pasiekti, vieni lankosi projektuose, kiti skaito knygas ar randa kitų būdų. Sunku pasakyti kas kaip geriau veikia, tačiau asmeniškai man labiau padeda kitų žmonių perspektyvos ir istorijos, todėl tokia galimybė labai tinkama.

Evelina Šalnaitė

Nuotraukos Evelina Šalnaitė