Spalio 21 d. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto studentams paskaitą apie lietuvių tapytoją ir grafiką Algimantą Švėgždą vedė žinoma Lietuvoje menotyrininkė ir dėstytoja dr. doc. Ramutė Rachlevičiūtė.  Paskaitos metu ne tik išsamiau papasakota apie A. Švėgždos asmenybę ir jo kūrybą, bet ir aptarti parodoje „Didžioji paslaptis“ eksponuojami, šio menininko, kūriniai.

Parodos kuratorius ir dėstytojas lekt. Donatas Inis pasidžiaugė, jog studentai turi išskirtinę progą pamatyti vieno iškiliausių XX a. intelektualiosios dailės atstovų Algimanto Švėgždos kūrinių parodą, kurioje pristatomi šio menininko piešimo ir grafikos darbai iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus kolekcijos.

Algimantą Švėgždą visuomet laikiau savo autoritetu, nes jo asmenyje pirmiausiai matau kūrėją, kuris nesidangstė įvairiomis patogiomis modernaus meno klišėmis, kuriam nerūpėjo „pritempti” koncepto prie kūrinio, bet kuris labai nuoširdžiai rūpinosi savo santykiu su tikrove, su subjektu, su kūryba. Tas nuoširdumas visada matosi jo darbuose ir darbams suteikia begalinę gelmę. Būtent apie tai norėjau pakalbėti su savo studentais, prie jo darbų, šios parodos metu.

Parodos kuratorius lekt. Donatas Inis