Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto antro kurso magistrantės – Indrė Spitrytė ir Akvilina Šimkevičiūtė – dalinasi įspūdžiais ir šiltais atsiliepimais apie Erasmus+ programą.

Tekstilės katedros studentė Indrė Spitrytė šiuo metu pagal mainų programą studijuoja Estijos dailės akademijoje. Nors laisvo laiko studentė, dėl pasirinktų disciplinų gausos, itin daug neturi, tačiau džiaugiasi studijų procesu.

Mainų programa yra puiki galimybė susipažinti su išskirtiniais žmonėmis, pasisemti naujų idėjų, patirties, o aplinkos pakeitimas visada atneša naujų kūrybinių vėjų. Magistro studijas Estijos dailės akademijoje pasirinkau dėl universiteto siūlomų programų ir galimybės rinktis disciplinas iš įvairių specialybių, nepaisant kurioje katedroje mokaisi. Paskaitos Estijos dailės akademijoje glaudžiai siejasi su mano magistro darbo tema, susijusia su tvarumu ir naujo medžiagiškumo paieškomis, todėl džiaugiuosi turėdama galimybę papildyti savo darbą naujais aspektais ir žiniomis, kurių galiu pasisemti iš čia dirbančių savo srities specialistų. Taip pat šiame universitete yra puiki galimybė gilinti anglų kalbos žinias. Laisvą laiką leidžiu pažindama Taliną ir kitus Estijos miestus. Estijos dailės akademija įsikūrusi tarp Talino senamiesčio ir jūros, todėl kiekvieną dieną keliaujant į paskaitas turiu galimybę grožėtis nuostabia gamta bei įkvepiančia Talino architektūra. 

Indrė Spitrytė

Kauno fakulteto Tapybos katedros studentė Akvilina Šimkevičiūtė studijas pasirinkusi Turkijoje džiaugiasi turėdama galimybę menus studijuoti musulmoniškoje šalyje. Studentė prisimena, jog ši mainų programa jai nėra pirmoji, kadangi prieš tai, dar mokydamasi bakalauro kurse, ji du semestrus praleido Kroatijoje, o pradėjusi magistro studijas vasarą buvo išvykusi praktikai į Norvegiją.

Kodėl pasirinkau Turkiją? Tikriausiai todėl, kad tai buvo vienas keisčiausių ir ekstremaliausių pasirinkimų sąraše. Turkija yra neįtikėtinai didelis kultūrinis ir istorinis lobynas, šalis turinti daug ką parodyti ir papasakoti. Studijuoti menus musulmoniškoje šalyje, kur meno raiška istoriškai susiformavo kitokia, nei pas mus, atrodė galimai įdomi patirtis, kuri gali daryti įtaką ir mano pačios kūrybai. Žmonių mentalitetas čia gerokai skiriasi ir jaučiasi tikrai didelis kultūrinis skirtumas. Gyvenu didžiausio pagal žmonių skaičių Europos miesto centre (Stambule), kur niekada neužgęsta šviesos, gatvės visada pilnos žmonių, o iki jūros tik dešimt minučių.

Akvilina Šimkevičiūtė

Akvilina Šimkevičiūtė pastebi, jog daugumos anglų kalba nėra itin gera, tačiau patys žmonės be galo draugiški, vaišingi ir visada linkę padėti.

Pradėsiu mokytis turkų kalbos pagrindus kaip pasirenkamą dalyką universitete. Yra bendri studentų pokalbiai, kur visi drauge bandome išsiaiškinti kaip išspręsti įvairius klausimus, nes internacionalinis ofisas padeda labai minimaliai. Šiuo klausimu turiu visai kitokią patirtį su Zagrebo universitetu, nes geriau nei ten dirbančio koordinatoriaus nesu mačiusi. Tad studentams dvejojantiems važiuoti į mainų studijas dėl savo kalbinių sugebėjimų- tai puiki galimybė išmokti kalbą, nes tikrai būsi priverstas daug ir drąsiai kalbėti, kad čia išgyventi.

Akvilina Šimkevičiūtė