Gruodžio 20 d. Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete vyko Tarpdisciplininio itin gabių mokinių projekto paskaita „Nuo piešinio iki prekinio ženklo”, kurią vedė Grafikos katedros prof. Rolandas Rimkūnas. 

Paskaitos metu dėstytojas su mokinėmis aptarė įvairių simbolių prasmes, reikšmes, bei jų konstrukcijų principus. Tuomet dėstytojas papasakojo apie Lietuvos valstybės ženklus, jų kilmę ir prasmę. Po teorinės dalies sekė praktiniai užsiėmimai, kurių metu mokinės piešė alternatyvų Lietuvos valstybės ženklą taip, kaip jos įsivaizduoja. Mokinių piešiniuose dominavo gandro simbolika.

Po šios praktinės užduoties mokinės su dėstytoju kalbėjo apie tai, kaip plastikos kalba galima perteikti emociją, nuotaiką, įspūdį. Visi šie įgūdžiai reikalingi kuriant savo asmeninę monogramą, prekinį ženklą ar kitą vizualų simbolį. Praktinio užsiėmimo metu mokinės sukonstravo savo asmeninę monogramą, simbolį, geriausiai atspindintį kiekvienos iš jų asmenybę. Dėkojame jauniesiems talentams už bendrystę ir kūrybą kartu!