Gruodžio 8 d. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakultete vyko Tarpdisciplininio itin gabių mokinių ugdymo programos paskaita, kurią vedė lektorė Eglė Bacevičiūtė. Vaikai kartu su lektore gvildeno temą „Mažosios plastikos terminas ir galimybės”.

Užsiėmimo pradžioje lektorė papasakojo apie tai, kas yra mažoji plastika, kokie yra svarbiausi jos kūrimo principai ir kas šiuos principus naudoja. Tuomet mokinės buvo supažindintos su sepijos kaulu, kuriame juvelyrai skaptuoja įvairias negatyvo formas ir išskaptavus pila išlydytą metalą. Paskaitos metu mokinės tai išbandė ir praktiškai - kiekviena išskaptavo jame po mažą formelę, kurias sujungė tarpusavyje, o tuomet lektorė pademonstravo, kaip yra lydomas metalas. Išlydžius metalą jis buvo supiltas į mokinių paruoštas formeles.

Sepijos kaulas ypatingas savo reljefu, kuris primena medžio rieves. Išlietoje formoje tai puikiai matėsi. Atvėsus metalui lektorė nupjaustė technines detales bei parodė, kokiais įrankiais yra apdirbamas metalas. Mokinės išsinešė ne tik naujas žinias, bet ir jų pačių išdrožtas ir išlietas metalo formeles.