Penktadienį, rugsėjo 22 d, vyko konferencija skirta visiems kuriems dailė ne tik saviraiška, bet ir priemonė padėti kitiems. Konferencija „Dailės terapija ir asmens svaikata‘23“ šiais metais dedikuojama LSMU ir VDA jungtinės magistratūros studijų programos „Dailės terapija“ Lietuvoje gyvavimo 10-mečiui. Konferencijoje pranešimus skaitė užsienyje ir Lietuvoje žinomi dailės terapijos praktikai ir mokslininkai tarp, kurių ir dr. Janek Dubowski, kurį terapeutai vadina dailės terapijos mūsų šalyje krikštatėviu.

Dailės terapija – viena meno terapijos sričių, skirta paciento fizinei ir psichikos sveikatai stiprinti, naudojant dailę, kūrybos procesą ir psichoterapinius santykius. Studijų programa unikali tuo, jog joje integruojami dailės, medicinos, psichologijos, psichoterapijos, specialiojo ugdymo ir socialinio darbo žinių ir praktikos aspektai.

Svarbus šių studijų akcentas – savęs pažinimas, grindžiamas principu, jog tik gerai pažinęs save, gali pažinti kitą. Vyksta supervizijos, studentams rekomenduojama dalyvauti individualiose dailės terapeuto ar psichoterapeuto konsultacijose.

Dagiau apie studijų programą skaitykite čia.