Graikų mokslininkė doc. Prof. Dimitra Kanellopoulou: „Kūrybiškumas puoselėja daugybę profesijų, kurios yra esminės miesto, kaip socialinio darinio, funkcijai“

15-ojoje tarptautinėje konferencijoje „Kultūra ir kūrybiškumas“ docentė Dimitra Kanellopoulou noriai pasidalins savo patirtimi miestų planavimo ir žmogaus geografijos srityse. Kultūros ir kūrybiškumo temos yra svarbios ir suteikia mums galimybę sujungti mokslininkus ir specialistus iš skirtingų disciplinų. Būdama docente ir viešosios erdvės ir turizmo klausimų tyrinėtoja, jai įdomu dalyvauti šiose diskusijose, nes mano, kad didžioji diskusijos apie kultūrą ir kūrybiškumą dalis yra apčiuopiama išraiškos erdvė, miesto erdvė sukurta kelių politinių, socialinių jėgų, bet taip pat veikiama ir formuojama kultūros dinamikos. Mokslininkė yra tvirtai įsitikinusi, kad diskusijos šia tema turėtų apimti klausimus ir lauko patirtį apie tai, kaip žmonės gyvena savo kasdienėje aplinkoje, investuoja į viešąją erdvę, pretenduoja į miestiškumą ir pan. – iki miesto pertvarkos. Būtina suabejoti tokio poslinkio poveikiu ir pabrėžti svarbų ryšį su diskusijomis apie aplinkos krizę ir sparčią urbanizaciją.
Nuo 2019 m. Dimitra Kanellopoulou užima docentės pareigas ENSAPM architektūros mokykloje Paryžiuje. Jos moksliniai tyrimai skirti vaikščiojimo mieste, viešosios erdvės, minkštojo mobilumo ir turizmo problemoms, taikomoms teritorijų planavimui, naudojant tiek kiekybinius, tiek kokybinius metodus ir įvairias perspektyvas (ekonomines, sociologines, psichologines), tiriant šią sritį. Jos dėstymo patirtis apima miestų planavimo teorijos, miesto turizmo ir lauko darbų metodikos temas. Ji yra CRESSON (Prancūzija) tyrimų grupės „Research Laboratory AAU“ narė. 2022 m. ji užima kviestinės profesorės pareigas Politecnico di Milano, koordinuodama meistriškumo kursą Šiuolaikiniai miestai.


Kviečiame skaityti pilną Dimitros Kanellopoulou interviu (angų kalba) – ČIA.
Daugiau informacijos apie konferenciją ir registracija – ČIA.