Geriausio metų kūrinio rinkimuose VDA KF atstovai skynė laurus

Vasario 16 dieną, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šventę, Kauno paveikslų galerijoje tradiciškai vyko „​Geriausio metų kūrinio" rinkimai. Juose puikiai pasirodė VDA Kauno fakulteto menininkai.
Paroda sulaukė rekordinio žiūrovų skaičiaus. Daugiausiai jų balsų surinko dailininkas, VDA KF Tapybos katedros profesorius Pranas Griušys. Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja Eglė Komkaitė sakė, kad šiemet paroda sulaukė rekordinio lankytojų ir balsuotojų skaičiaus. Už kūrinius savo balsus atidavė 2 tūkstančiai 166 parodos lankytojai. „Geriausio metų kūrinio“ nugalėtojai tradiciškai skelbiami Vasario 16-ąją. Ketvirtadienį paaiškėjo, kad publikos išrinktuoju tapo dailininkas P.Griušys. Jis pristatė tapybos darbą „Mano draugas – Tambovo vilkas“. Už šį kūrinį balsavo 249 parodos lankytojai. Dailininkas pasakojo, kad pernai buvo periodas, kai jautėsi nelaimingas, kai visi ant jo pyko ir nebuvo linkę bendrauti. „Tada pagalvojau, kad vienintelis mano draugas yra Tambovo vilkas. Taip sakoma, kai žmogų niekini ir nenori jam padėti, atšauni, kad tik Tambovo vilkas yra jo draugas. Todėl šį savo nepiktą draugą vilką ir nutapiau“, – sakė P.Griušys.

M. Patašiaus nuotr.

Šių metų „Geriausio metų kūrinio“ dalyvius vertino ir profesionalų komisija. Lietuvos dailininkų sąjungos sprendimu  „​Geriausio metų kūrinio‘’ nominante išrinkta VDA KF Tapybos katedros IV k. bakalaurantė Laura Slavinskaitė ( vadovė doc. A.Vaitkūnienė).
Jauniausia parodos dalyvė 23 metų L.Slavinskaitė pasakojo, kad jos tapybos darbe „Dulkių spindesy“ pavaizduotos tikros vyresnio amžiaus moterys. „Jas pamačiau lankydamasi Kauno valstybiniame muzikiniame teatre ir paprašiau, jog sutiktų, kad aš jas nutapyčiau. Deja, moterų kontaktų neturiu, norėčiau, kad jos atsilieptų“, – sakė menininkė.

M. Patašiaus nuotr.

Šiemet Kauno miesto savivaldybė piniginio prizo parodos nugalėtojui neskyrė. Tačiau renginio metu buvo paskelbtas mero Visvaldo Matijošaičio potvarkis. Juo menininkas, VDA KF Tapybos katedros docentas Eimutis Markūnas apdovanotas pasidabruotu J.Vileišio medaliu.

M. Patašiaus nuotr.