2022 m. vasario 28 d. – kovo 10 d. Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete pažintį su meno pasauliu tęsė tarpdisciplininio itin gabių mokinių ugdymo projekto penktos klasės mokiniai.

Mokiniai susitiko su Tapybos katedros vedėja prof. Aušra Vaitkūniene, kuri vedė paskaitą tema „Tapyba: nuotykis su spalva kasdienybėje“. Paskaitos metu mokiniai nagrinėjo, apie ką kalba ir kokią žinią mums siunčia spalvos mūsų kasdienybėje. Toliau sekė susipažinimas su meno istorija, tapybos pradžia uolose, Egipto civilizacijos laikotarpiu, viduramžių menu bei šių laikų spalvos panaudojimo būdais mene ir socialinėje erdvėje. Praktinio užsiėmimo metu moksleiviai išbandė spalvų poveikį, perteikiant mus supančią tikrovę. Individualiame ir komandiniame darbe moksleiviai atskleidė simbolinę spalvų prasmę meno kūriniuose ir savo sukurtuose darbuose.

Penktos klasės mokiniai taip pat turėjo paskaitas su dėstytoju doc. Andrejumi Repovu tema “Grafinis dizainas: plakatas – vaizdas, kuris dirba”. Užsiėmimų metu dėstytojas su mokiniais aptarė, kas yra plakatas ir kuo jis skiriasi nuo kitų vizualiųjų grafinio dizaino kūrinių. Tuomet buvo analizuojama plakato paskirtis, funkcijos, aptarta, kokie elementai sudaro plakatą ir kas jiems būdinga. Paskaitos praktinėje dalyje mokiniai, pasirinkę norimą temą, kūrė individualius plakatus, naudodami paruoštus, bet neužbaigtus skaitmeninius plakato šablonus bei kurdami trūkstamus veikėjus ir elementus. Kiekvienas mokinys pasirinko iš spalvoto popieriaus iškirptą geometrinę formą, kurią papildė reikiama grafika ir panaudojo savo kuriamame plakate. Vėliau mokinių sukurti veikėjai buvo integruoti į jų pasirinktus neužbaigtus skaitmeninius plakatus. Daugiau mokinių sukurtų darbų galima pamatyti Grafinio dizaino programos Facebook paskyroje – Grafinis dizainas / VDA Kaunas.