Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete vyko tarpdisciplininio itin gabių mokinių ugdymo projekto paskaitos 3 klasių moksleiviams

 

Gabiuosius trečiokus VDA Kauno fakultete sutiko lektorė Laura Rainė, moksleivius supažindinusi su iškalbingiausia erdvinės kompozicijos dalimi – forma. Vaikai užsiėmimo „Forma ir jos tektonika erdvėje“ metu susipažino su formų įvairove, jų jungtimis dailėje, aptarė geometrinių figūrų svarbą mus supančioje aplinkoje. Įgavę teorinių žinių mokiniai atliko itin spalvingą ir vaizduotę budinančią užduotį – iš įvairių medžiagų, formų ir detalių konstravo savo mėgiamus personažus, davė jiems vardus, bei suetikė super galias.

Užsiėmimus trečios klasės mokslieviams VDA Kauno fakultete taip pat vedė prof. Rolandas Rimkūnas, supažindinęs moksleivius su dailės šakomis paskaitoje „Dailė ir jos šakos: piešinio galimybės“. Užsiėmimo metu moksleiviai sužinojo, jog norint nusipiešti, sukonstruoti ar vizualizuoti savo mintis, reikia išmanyti perspektyvą, piešinio konstravimo principus bei technikas. Tam pasiekti buvo atliekami piešimo pratimai, leidžiantys suvokti perspektyvą ir pamatyti, kaip galima manipuliuoti objektais erdvėje. Trečiokai išbandė savo jėgas atliekant įvairias erdvinį mąstymą lavinančias užduotis bei pagilino objektų atvaizdavimo plokštumoje žinias ir įgūdžius.