Spalio 26d. VDA KF sulaukė Kauno Maironio universtetinės gimnazijos IIa klasės gimnazistų su mokytoja Judita Sakaliene apsilankymo.
Viešnagė prasidėjo nuo prodekanės Inaros Klimienės pristatymo apie fakultetą ir ekskursijos po laboratorijas, auditorijas ir dirbtuves, bandant pajusti šimtmečių senumo pastate tvyrančią kūrybinės magijos aurą. Gimnazistai apsilankė ir pagrindinėje fakulteto galerijoje „Arterija“ eksponuojamoje parodoje „RITMAS RITMAS RITMAS“, kur apie kiekvieno darbo išskirtinumus plačiau papasakojo Tekstilės katedros vedėja doc. Monika Žaltauskaitė - Grašienė. Išvyką vainikavo Tekstilės meno ir medijos programos atstovų organizuotos kūrybinės mados dirbtuvės, kuriose jauniesiems kūrėjams teko pasitelkti savo vaizduotes  ir pagal žymių dizainerių citatas ir kūrybos stilių, grupėse sukomplektuoti išleistuvių įvaizdžio dizainus. Rezultatai originalumu nustebino ir pačius kūrėjus, ir vertintojus.
Edukacinėje programoje dalyvavusių gimnazistų emocijos kalba pačios už save – buvo net išreiškusių pasiryžimą stengtis ir lankyti VDA Kauno Atvirąją dailės, dizaino ir architektūros mokyklą, kad būtų pasiruošta stojamiesiems egzaminams į VDA. Vis dėlto, turbūt geriausiai tokių renginių prasmę apibūdina vienos gimnazistės ištarti žodžiai: „Ką tik supratau, kur noriu būti!“