Dailės terapijos dienos renginys: kūrybinio proceso galia ir gydomasis poveikis

Rugsėjo 24 d. „Meno parke“ vyko renginys, skirtas Dailės terapijos dienai paminėti. Renginio tikslas – edukuoti visuomenę apie dailės terapiją, kalbėti apie jos gydomąjį poveikį, supažindinti dalyvius su taikomais metodais. Kiekvienas renginio dalyvis galėjo tiesiogiai prisiliesti prie dailės terapijos, pajusti bendrystę su kitais dalyviais kūrybinio proceso metu. Šis renginys vienu metu vyko penkiuose skirtinguose Lietuvos miestuose.

Užsiėmimus vedė dailės terapeutė ir Dailės terapeutų draugijos „TerapiArta“ pirmininkė, VDA KF Humanitarinių mokslų katedros dėstytoja Aušra Sebeikaitė, LSMU ir VDA bendros studijų programos „Dailės terapija“ absolventės bei VDA KF Humanitarinių mokslų katedros vedėja, docentė dr. Vaida Almonaitytė Navickienė. Prof. dr. Stanislovas Mostauskis vaišino dalyvius obuoliais, tapusiais dailės terapijos bendrystės simboliu.

Dailės terapija, apjungdama kūrybinį procesą ir psichoterapiją, skatina savęs tyrinėjimą ir supratimą. Naudojant vaizdus, spalvas ir formas, galima išreikšti nesąmoningas mintis, jausmus ir potyrius. Kūrybinio produkto aptarimas, jo apmąstymas bei terapeuto ir kliento santykis padeda žmonėms spręsti problemas, atrasti įžvalgas, ugdyti savimonę, didinti savivertę, lavinti bendravimo įgūdžius, atsipalaiduoti ir sumažinti patiriamą įtampą.