Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto jungtinės Dailės terapijos magistrantūros studijų programos dėstytojos ir studentės dalyvavo renginyje, skirtame paremti Ukrainos karių šeimoms.

Bendrystės susitikimą Lietuvos karininkų Ramovėje Kaune organizavo Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga. Renginyje dalyvavo Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė, Ukrainos ambasadoriaus sutuoktinė p. Hanna Beshta, Birutietės ir Ukrainos karių moterys su vaikais.

Susitikimo metu p. Diana Nausėdienė perdavė jautrų Ukrainos pirmosios ponios Olenos Zelenskos laišką moterims žodžiais: „Liūdna, kad šiuo metu negaliu matyti Jūsų akių, pavargusių nuo sunkumų kelyje, Jūsų nerimo dėl artimųjų ir pastarųjų dienų nežinios. Tačiau noriu, kad tos akys vėl šypsotųsi. Kaip ir Jūs, jaučiu gėlą, kad karas išvijo Jus iš namų ir privertė ieškoti prieglobsčio. Džiaugiuosi, kad dabar esate saugios.“ Renginyje dalyvavusios moterys, įsikūrusios įvairiuose Lietuvos regionuose, dalijosi savo patirtimi, šio sudėtingo laikotarpio išgyvenimais, kalbėjo apie bendruomeniškumo svarbą, būtinybę rūpintis ukrainiečių vaikų edukacija ir užimtumu.

Renginyje dalyvavusios karo psichologės išklausė moterų širdgėlą, šio sudėtingo laikotarpio metu dėl karo zonoje likusių vyrų, tėvų ir artimųjų. LSMU ir VDA dailės terapeutės ir dėstytojos dr. Jolita Rapolienė, doc. dr. Jovita Aukštikalnytė-Varkulevičienė, doc. dr. Vaida Almonaitytė Navickienė, studentės Birutė Kakarienė bei Rasa Kirkaitė, programos absolventė Rita Kaupelienė vedė dailės edukacijas vaikams, dalinosi kompetencijomis bei šiluma. Per trumpą renginio metu įvykusį pokalbį su p. Diana Nausėdiene pavyko atskleisti dailės terapijos naudą bei galias. Šiuo jautriu metu užsimezgęs Birutiečių ir Dailės terapijos studijų programos komiteto bendradarbiavimas tęsis ir ateityje.

LSMU ir VDA jungtinės SP komiteto vardu
doc. dr. Vaida Almonaitytė Navickienė