ÉCOLE NATIONALE SUPÉRIEURE D’ARCHITECTURE DE GRENOBLE ARCHITEKTŪROS STUDENTŲ DARBŲ PRISTATYMAS KAUNE

Šiandien VDA Kauno fakultete vyko tarptautinio projekto „Kaunas ir Grenoblis – XXI amžiaus architektūriniai ženklai. Kas toliau?“ architektūros programos magistrantūros studentų darbų prisistatymas iš Grenoblio miesto Prancūzijoje. Pristatymo metu studentai iš Grenoblio aukštosios architektūros mokyklos „École Nationale Supérieure d’Architecture de Grenoble“ pristatė savo kursinius darbus, kuriuos nuosekliai rengė susipažinę su Kauno miesto architektūra, istorija ir kultūra jau kūrybinių dirbtuvių metu. Studentai kūrybinėse dirbtuvėse susipažinę su Kauno miesto centru bei žemutine Freda savo darbuose kėlė architektūrinius klausimus šioms miesto erdvėms ir teikė savo idėjas svarstymui.

Pirmas etapas diskusijų ir studentų idėjų vertinimo prasidėjo nuo kolegų iš Prancūzijos architektūrinių pasiūlymų žemosios Fredos teritorijai Kaune. Tarptautinėje komisijoje iš Kauno dalyvavo:
Studentų pristatymų Kaune klausėsi bei klausimus kėlė komisiją:
VDA Kauno fakulteto dekanas – prof. Jonas Audėjaitis;
VDA Kauno fakulteto Architektūros katedros vedėjas – doc. Rimantas Giedraitis;
VDA Kauno fakulteto projektų vadovė-koordinatorė – lekt. Neringa Grigarienė;
VDA Kauno fakulteto Architektūros katedros dėstytojas – doc. Mindaugas Butvila;
VDA Kauno fakulteto Architektūros katedros dėstytojas – doc. Edmundas Jackus.

Bendradarbiavimas šiuo pristatymu tik įgauna pagreitį. Toliau tęsiamas ir kitame etape, birželio 5 d. architektūros katedros, studentai iš VDA Kauno fakulteto pristatys savo parengtus projektus!


Bendru projektu su Grenoblio miestu Prancūzijoje „Kaunas ir Grenoblis - XXI amžiaus architektūriniai ženklai. Kas toliau?“, siekiama pristatyti Kauno kultūrą ir skatinti Lietuvos kultūros pažinimą atskleidžiant Lietuvos miesto architektūros ypatumus plačiai Grenoblio visuomenei: architektams, dizaineriams, istorikams, mokslininkams, jaunajai kartai, bei projektuoti ateičiai miestų vizijas. Siekiama plėtoti akademijos tarptautinį bendradarbiavimą, bei dar labiau integruoti Lietuvos aukštąjį mokslą į Europos universitetinę erdvę.

Projektas „Kaunas ir Grenoblis – XXI amžiaus architektūriniai ženklai. Kas toliau?“ yra Lietuvos sezono Prancūzijoje dalis.