Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Tekstilės katedroje atnaujinta bakalauro studijų programa Tekstilės menas ir medijos. Katedros vedėja doc. Monika Žaltauskaitė-Grašienė pasakoja apie šio atnaujinimo svarbą: 

Pirmiausia buvo atsižvelgta į tarptautinių ekspertų rekomendacijas, kurios skatino keisti studijų programos pavadinimą iš Taikomosios tekstilės į Tekstilės meno ir medijų. Studijų programoje „slepiasi“ labai didelės sąsajos su medijomis. 

Mes suvokiame tekstilę kaip mediją, kuri komunikuoja per tekstilės meną, dizaino kryptimi - tiek per mūsų aprangą socialine prasme, tiek per mus interjeruose supančius tekstilės objektus. 

Audinių dizainas

Tekstilės meno ir medijų studijos paremtos audinio suvokimu ir audinio kūrimu. Studentai skatinami eksperimentuoti su audinių panaudojimo galimybėmis dizaino ir mados dizaino srityse. Kasmet vykstančiose kūrybinėse dirbtuvėse kuriami ne tik aprangos dizainai, bet ir funkciniai dizainai interjerui - kilimai, užuolaidos, pledai, baldų apmušalai.

Šioje srityje daug bendradarbiaujame su įmonėmis, kurios gamina šiuos dalykus, dalyvaujame konkursuose ir visas užduotis integruojame į studijų procesą. Kartu su Architektūros katedra ir Interjero dizaino katedra organizuojame tarpdisciplininį bendradarbiavimą kai studentai dirba šių sričių kontekste ir integruoja tekstilę interjeruose. 

Skaitmeninės technologijos

Šiuolaikinis tekstilės menas neįsivaizduojamas be programinės įrangos. Tekstilės meno ir medijų studentai mokosi skaitmeninio audimo bei skaitmeninio siuvinėjimo. Bendradarbiaujant su pramoninės tekstilės įmonėmis, studentai dirba su kompiuterizuotu pjaustymo lazeriu bei kompiuterizuotu spausdinimu ant audinių.

Tekstilės katedroje yra dėstoma ir animacija, ir video, dizaino programų pagrindai. Šiemet antrakursės sėkmingai sukūrė audinių dizainus įmonei „Barker Textiles“. Studenčių kurti dizainai atsirado ant įmonės pledų eksponuojamų Heimtextil mugėje Frankfurte. 

Karjera

Mes suvokiame šiuolaikinį tekstilės kūrėją kaip tarpdisciplininį ir bedradarbiavimui pasiruošusį specialistą. Šiuolaikinėje visuomenėje menas nėra paremtas vieno kūrėjo principu. Sėkmės istorijos yra paremtos bendradarbiavimu su kostiumo ar interjero dizaineriais. Mes mokome, jog sukurti gerą dizainą ar objektą reikalingas gebėjimas įsilieti į komandą ir kartu dirbti vieningo tikslo link.