Vasario 2 d. VDA Kauno fakulteto FOJE atidaryta pirmo ir antro kurso architektūros studentų akvarelės paroda „AQUA 2021-22“.

Kadangi pats studentų piešimus vedęs profesorius Rimvydas Mulevičius atidaryme dalyvauti negalėjo, piešimo studijos vedėjas, lektorius Donatas Inis trumpai nupasakojo profesoriaus užduotį studentams – svarbiausia buvo išryškinti pačią architektūrą, jos fragmentus, rakursus, dėl to nė viename eksponuojame darbe neišvysime fono: dangaus ir panašių detalių, kurios konkuruotų su architektūra.

Žodį tarė ir Architektūros katedros docentas Zigmantas Brazauskas, kuris pabrėžė tapybos meno istorinį ir estetinį nepakeičiamumą. Docentas gyrė darbų profesionalumą, teigdamas, kad „nė vienas nepasakys, kad čia negalima pasigėrėti estetika, koloritu, geru piešiniu ir labai geru sugeneruotu vaizdu“. Taip pat jis skatino studentus nepamiršti, jog savo tapyba jie gali nutiesti kelią ir į šventovę, ir į pravertas viešojo tualeto duris, tad kūrėjui svarbu įjungti fantaziją ir pamąstyti, kokį palikimą savo menu nori sukurti.

Galiausiai, ne tik puikiu parodos rezultatu, bet ir tuo, kad studentai noriai ėmėsi tapymo akvarele užduoties, džiaugėsi Architektūros katedros docentas Edmundas Jackus, kuris taip pat nurodė, kad šia paroda kūrybinė kartelė užkelta ypač aukštai.

Parodos vieta: VDA Kauno fakultetas, FOJE, Muitinės g. 4
Parodos atidarymas: 2023 m. vasario 2 d. 14 val.
Paroda veiks iki 2023 m. vasario 28 d.