• Naujienlaiškis
 • Balandžio 12 d. 17 val. Nacionalinio M.K Čiurlionio dailės muziejaus Kauno Paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16, Kaunas) buvo atidaryta tarptautinė paroda „Jauna Kauno ir Rygos tapyba '18“.

  Tai jau trečioji VDA KF Tapybos katedros rengiama paroda, pristatanti pačius jauniausius, studijas baigusius ar dar tebestudijuojančius tapytojus. Pirmoji tokio pobūdžio paroda buvo surengta 2012 m. rugpjūčio mėnesį Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus Kauno Paveikslų galerijoje, 2016 m. sausio mėnesį „Jauna Kauno Tapyba’16“ pristatyta VDA dizaino inovacijų centre, parodų salėje „Titanike”, Vilniuje.

  2018 m. ekspoziciją pristatanti paroda „Jauna Kauno ir Rygos tapyba’18“ turtinga ne tik VDA Kauno fakulteto tapybos katedros absolventų kūriniais, bet ir turi  galimybę  pristatyti svečius, taip pat tapybos magistrus iš Rygos dailės akademijos. 

  Paroda pristatoma Kaune, mieste, kuriame 1922 m. buvo įkurta Kauno meno mokykla, turėjusi įtakos tolimesniems Lietuvos dailės raiškos tarpsniams.   Čia, 1932 m. susikūrusi arsininkų grupė nubrėžė Kauno menininkų pozicijas, tautinio savitumo ir europietiško modernumo gaires.  Kauno tapytojai ir VDA Kauno Fakulteto Kauno tapybos katedra tęsia šias tradicijas, papildydami kūrybą naujomis pasaulinėmis tapybos idėjomis.

  „Jauna Kauno ir Rygos tapyba’18“ paroda, šiais metais pristatydama svečius iš Rygos, turi viziją ateityje plėstis ir eksponuoti tapytojų darbus ne tik iš kaimyninių Baltijos šalių, bet ir iš Europos valstybių.


  Parodoje dalyvauja: 

  SVEČIAI (LATVIJA):  Alvīne Bautra,  Elina Apeltina; LIETUVA:  Augustė Andrijauskaitė, Samanta Augutė,   Rasa Deveikytė, Evelina Eigelytė, Vytenis Jakas,   Linas Jurčiukonis, Raimonda Kielaitė, Ligija Krištaponytė, Sandra Kvilytė, Neringa Križiūtė, Gerda Malinauskaitė, Donara Manukian, Lukas Marciulevičius, Indrė Mikašauskaitė, Milan Prokeš, Medeinė Revuckaitė, Sonata Riepšaitė, Milda Sadauskienė, Laura Slavinskaitė, Tomas Stanaitis, Rolanas Stankūnas, Akvilina Šimkevičiūtė, Daiva Tankevičienė, Romanas Togobickij, Aira Urbonavičiūtė, Donatas Vasiliauskas,  Ruta Velykytė.