Gruodžio 7 d. VDU Kauno botanikos sode atidaryta Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto magistrantūros studentų paroda „Tvarios jungtys“. Skirtingų disciplinų menininkus jungianti paroda yra paskaitų ciklo „Tvarumo strategijos ir eksperimentinis medžiagų paviršiaus dizainas“, skirto VDA Kauno fakulteto magistrantams, dalis. Rudens semestre studentų pasirinktą discipliną vedė VDA Kauno fakulteto Tekstilės meno ir medijų programos doc. Monika Žaltauskaitė Grašienė.

VDA Kauno fakulteto magistrantūros studentų paroda skirta akcentuoti tvarumo koncepcijai, kuri skleidžiasi per menines ir funkcines idėjas. Parodoje plėtojamos tvaraus gyvenimo, vartojimo įpročių, ekologinės etikos temos, kurios siejamos su gamtos pasaulio tyrinėjimu ir suvokimu, mokymusi iš gamtos sistemų pritaikant jas kūrybinėms idėjoms ir eksperimentinėms medžiagų interpretacijoms.     

Tyrėjai-menininkai individualiai pasirinko materiją, kuri tiesiogiai susijusi su jų plėtojamomis magistrantūros temomis: šiuolaikiniu dizainu, objekto daugiafunkciškumu, psichologine žmogaus būsena, įvaizdžio mitais, įsisavinimo metodų evoliucija ir kitais probleminiais laukais. Tyrinėjimų laukai peraugo į naujas kūrybinės eksperimentinės materijos formas, objektus ir jungtis, kurie siejami su siūlymu atrasti naują požiūrį, netikėtą sprendimą, pažinti ar surasti save papasakotose menininkų istorijose. 

Ši paroda neatsitiktinai eksponuojama VDU Botanikos sodo oranžerijoje, kurioje tarpsta augalų pasaulis, apimantis tiek botanines, tiek istorines, tiek ir prasmines reikšmes. Šis kontekstas yra ypač svarbus suvokiant, tiriant ir perkuriant materijas, paverčiant jas meno formomis ir panaudojant jas tvarios aplinkos ir gyvensenos metodams sukurti.

Parodos dalyviai magistrantai:  Greta Gilvanovaitė, Aurimas Alesius, Monika Kairevičiūtė, Augusta Daunytė, Ugnė Lidžiūtė, Indrė Makarevičė.

Paroda VDU Kauno botanikos sode vyksta iki sausio 7 d.

Nuotraukos Giedrė Kriaučionytė