VDA Kauno fakulteto bibliotekos foje atidaryta Deimantės Petkevičiūtės akvarelės paroda. Atidarymo metu autorė dalinosi kūrybos proceso subtilumais, o susirinkusieji neslėpė susižavėjimo ir negailėjo pagyrų.

Tardama žodį, parodos autorė džiaugėsi matydama bičiulius ir dėstytojus susirinkusius atidaryme bei pabrėžė, kad laikas praleistas kuriant parodos darbus buvo puikus, suteikiantis malonumo ir pasimėgavimo akvarelės technika. Autorė paminėjo ir nesenai anapilin iškeliavusį, šviesaus atminimo profesorių Rimvydą Mulevičių, kuris padarė didelę įtaką jos darbams ir stiliui. Parodos autorė teigė, kad būtent profesorius mokė ją iš purvo balos išgauti formą ir vaizdą.

Žodį tarė ir profesorius Pranas Griušys, šis taip pat negailėjo gerų žodžių ir prisiminė vieną paskutinių pokalbių su profesoriumi Rimvydu Mulevičiumi, kuris teigė laukiantis Deimantės Petkevičiūtės parodos ir tarėsi esantis sužavėtas, nustebęs savo mokinės gabumais bei kartais jau pats iš jos besimokantis. 

Šia nostalgiška gaida, po garsių susirinkusiųjų aplodismentų, paroda buvo paskelbta atidaryta. Kviečiame apsilankyti.


Autorė apie parodą:
Kviečiu į akvarelės parodą, pasakojančią apie mano kasdienybę dailės akademijoje. Mano laikas čia kartais prabėga akimirksniu, o kartais su manimi pasibūna...
Akvarelė - mylimiausia mano technika, kuria perteikiu ne tik akademijos veikėjus, bet ir santykį tarp jos ir pačios savęs. Nepaisant to, kaip kruopščiai mokausi ir stengiuosi įgyvendinti savo sumanymus, akvarelė išlieka nuostabiai nenuspėjama bei man nepaklūsta. Toks jos atvirumas ir netikėtumas - mano gražiausia mokykla.

Parodos vieta | Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto bibliotekos foje (Muitinės g. 2, Kaunas)
Parodos atidarymas | Kovo 14 d. 13 val.